YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aşı konusunda kimden yana?
Sağlık Bakanı Recep Akdağ herkesin domuz gribi aşısı olması gerektiğini düşünürken Başbakan Erdoğan 2 kez aşı olmayacağını açıkladı. Arınç ise tavrını Sağlık Bakanı'ndan yana koydu
Aşı konusunda kimden yana?
28 Kasım 2009 / 16:37 Güncelleme: 28 Kasım 2009 / 16:37

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'deki partilerle bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada ''domuz gribi'' konusuna değinerek, "Ben Sağlık Bakanı'ndan yanayım" dedi.
 

Arınç, AK Parti'deki partililerle bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, ''domuz gribi'' konusuna değinerek, partililere hitaben şöyle konuştu:

''Bildiğiniz gibi bu bayramda Sağlık Bakanımızın, yetkililerin sık sık yaptığı bir uyarı var. Bilmem buna ne kadar uyacağız bugün. Diyorlar ki, bayramlaşmalarda lütfen el sıkışmayın, hele hele hiç öpüşmeyin. Yani toptan böyle bulunduğumuz yerden hepinizin bayramını tekrar tekrar tebrik etsek, sonra birbirimize el sallasak yeterli olacak mı? Salih Kapusuz Bey, 'olmaz' diyor. Çünkü o Başbakan'dan yana ben Sağlık Bakanı'ndan yanayım.

Ben işin ehline müracaat ederim. Yani bir şey yapılacaksa o işi kim iyi biliyorsa ona sorarım. Hele doktorların önünde bir şey ifade etmem mümkün değil. 'Sen şusun, bunu içeceksin' derse, ben yaparım. Nitekim bu yaz ciddi bir rahatsızlık geçirdiğimde, onlar ne tavsiye ettilerse yaptım. Doktorlarımıza güveneceğiz. Büyük Atatürk bile ne demiş? 'Beni Türk hekimlerine emanet edin' demiş. Biz hekimlerimize, hekimlerin başında bulunan Prof. Dr. Recep Akdağ'ın tavsiyelerine uymak mecburiyetindeyiz. Aşı olursunuz, olmazsınız o herkesin kendi bileceği iş. Ama bu tavsiyeler madem ki bir sağlık ekibinden geliyor, ben şahsen uymaya çalışırım. Ama emir büyük yerden... Salih Bey diyor ki 'hayır öyle olmayacak, benim dediğim gibi olacak' diyor. O ne derse onu yapalım. Ben kendimi korumaya gayret edeyim.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler