YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ASELSAN mühendisleri öldürüldü mü?
Türkiye, ASELSAN mühendislerinin sır ölümleriyle sarsıldı. Kurbanlardan Hüseyin Başbilen'in babası ise gözleri gelinine çevirdi.
ASELSAN mühendisleri öldürüldü mü?
16 Haziran 2014 / 08:39 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 08:49

Son yıllarda kendi savunma sistemlerini yapan Türkiye, bu alanda çalışan süper beyinlerinin şüpheli ölümüyle sarsıldı. Kayıplar, ASELSAN'da çalışan makine mühendisi Hüseyin Başbilen ile başladı. Başbilen, 7 Ağustos 2006'da aracının içinde boğazı ve sol bileği kesilmiş halde bulundu. 17 Ocak 2007'de ise Halim Ünal, 1 hafta sonra da Evrim Yançeken'in ölüm haberi geldi. Başbilen'in ölümü, kayıtlara "intihar" olarak geçti. Aradan geçen 8 yılın ardından gözler Başbilen'in 2 aylık eşi Gülen Seda'ya çevrildi. aHaber'de yayınlanan "YazBoz"a konuşan mühendisin babası Vehbi Başbilen, oğlunun cinayete kurban gittiğini iddia etti. Acılı baba, "Gelinim her şeyi biliyor" dedi ve şöyle devam etti:

'Bizden kaçtılar'

"Oğlum, Milli Tank Projesi'nin sunumunu yapacağı gün öldürüldü. Gelinim konuşmaktan kaçındı. Sadece eşinin psikolojik sorunları olduğunu söyledi. Birgün gelinimi oğlumun arkadaşlarıyla otururken gördüm. 'Kocamı kaçırdılar' dedi. Sonra pişman olup 'Ben ne söyledim' diyerek ağzını kapattı. Ben üzerine gidince, apar topar İstanbul'a taşındı. Kendisini aradığımda ise 'Beni asla arama. Sizi tanımıyoruz' dedi. Bana göre gelinim her şeyi biliyor ama söylemiyor."

 

TAKVİM

anadolu
 // yıldırım güngörmedi
o tarihten bu yana gelinin polis tarafından izlenmemesi mümkün değil..var bir çapanoğlu..şayet gelinde bu kadar bilgi var ise rahmetlinin hain olma ihtimali var...ki olay açıklanmıyor......
16 Haziran 2014 Pazartesi 13:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler