YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ASELSAN dosyası yeniden açılıyor
ASELSAN dosyası yeniden açılıyor
20 Ağustos 2016 06:49
Aselsan’da “Milli Tank” projesi üzerinde çalışan ve şekilde ölen mühendis Hüseyin Başbilen dosyası ailenin başvurusu üzerine yeniden açıldı. Savcılığa verilen dilekçede, “Dosyanın kapatılmasında FETÖ’cülerin olduğu tespit edildi” denildi.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve Necip Hablemitoğlu başta olmak üzere tüm şüpheli ölümlere ilişkin soruşturma dosyalarından sonra çok önemli bir dosyayla ilgili de yeniden inceleme başlatıldı.

Aselsan’da “Milli Tank” projesi üzerinde çalışan, buna ilişkin sunumu yapmasına 1 gün kala şüpheli şekilde ölen ve yıllarca “cinayet” şüphesiyle yürütülen soruşturma sonucunda kapatılan mühendis Hüseyin Başbilen dosyası, ailenin başvurusuyla yeniden açıldı.

Aselsan’da çalışan 4 mühendis 2006-2007 yılları arasında 6 ay içinde şüpheli şekilde hayatını kaybetti.

Ölenlerden arasında en dikkat çeken isimlerden biri Kanas silahları, F-16 ve Milli Tank gibi çok önemli projeler üzerinde çalışan mühendis Başbilen’di. 4 Ağustos 2006’da  boğazı ve bileği kesilmiş olarak aracının içinde ölü bulundu.

Önce “intihar” denildi. Ardından cinayet ihtimali ağırlık kazandı ve soruşturma açıldı. Ancak 8 savcının değiştiği soruşturma yıllar sonra takipsizlik kararıyla kapatıldı.

Olayın peşini bırakmayan, darbe girişiminin ardından harekete geçen Başbilen ailesi önemli bilgilere ulaştı.

Delillerin karartılmasında ve dosyanın kapatılmasında bazı FETÖ’cü polis, asker, yargı mensubu ve Adli Tıp uzmanlarının olduğu tespit edildi.

Başbilen ailesi,  bu isimlerin tek tek tespit edilmesi ve yeniden soruşturma başlatılması için dilekçe hazırladı. Dilekçe Ankara Başsavcılığı’na verildi. Ailenin başvurusu kabul edildi. Ve kapatılan soruşturma dosyası yeni bir boyut kazandı.

FLASH BELLEK KAYIP

Avukat Serhat Başbilen dilekçede şu tespitlerde bulundu:

“Başbilen elim bir cinayete kurban gitmiştir. İlk soruşturma intihar yaftasıyla kapatılmıştır. Milli tank projesine ilişkin çalışmaların yer aldığı flas bellek de bulunamamaktadır.  FETÖ mensuplarının kurumlar içine sızmış oldukları, ASELSAN cinayetlerinin üzerinin kapatılmış ve delillerin karartılmış olduğu muhtemeldir” denildi.  

 

STAR

BU KADAR
 // CEM
Bu kadar milletin hakkı ve bu kadar kul haklarıyla nasıl öleceksiniz fetö cüler. Allah a(cc) ve Ahiret günününe gerçekten inanıyorsanız korkun...
20 Ağustos 2016 Cumartesi 10:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler