YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Artvin'de ilginç görüntüler
TBMM Başkanı Şahin, lüks makam arabasıyla asma köprüden geçti
Artvin'de ilginç görüntüler
18 Ekim 2009 / 13:17 Güncelleme: 18 Ekim 2009 / 13:49

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, en büyük arzusunun meclis başkanı olarak Yusufeli gibi Türkiye'nin herhangi bir bölgesinde bir etkinliğe gittiğinde yanında siyasi partilerin genel başkanlarının bulunması olduğunu söyledi.
 

Yusufeli'ni bağlı Barhal (Altıparmak) köyündeki otelde geceyi geçiren TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, daha sonra beraberindekiler ile ilçe merkezi gitti. Köyden dönüşte asma bir köprüden kendisini taşıyan jiple geçen TBMM Başkanı Şahin ilginç bir görüntü oluştururken, daha sonra Kaymakam Emre Nebioğlu ve Belediye Başkanı Eyüp Aytekin'i makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Şahin, Yusufeli ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Karakucak Güreşleri'ni izledi.

Güreş müsabakaları öncesinde bir konuşma yapan Şahin, Artvin milletvekili Ertekin Çolak'ın kendisiyle meclis başkanı seçilmeden önce pazarlık yaptığını hatırlatarak " 'Oyumu size vereceğim ama bu sene yapılacak olan Yusufeli Karakucak Güreşleri'ne geleceğinize söz vereceksiniz' demişti. Meclis başkanı olarak buradayım. Ama Ertekin beye şunu söyleyeyim. Buraya değerli oylarınızla meclis başkanı seçildiğim için gelmedim. Siz saygıdeğer Yusufelili kardeşlerimi ziyaret etmek, sizlerle birlikte olmak için geldim. 25 yıl önce Yusufelili bir dostum oldu. Beyoğlu'nda Kasımpaşa'da bir spor kulübünün başkanıydı. Güreş şubesi de açtılar. Başına da Yusufelili bir kardeşimizi getirdik. Arkadaşlık kurmam böyle başladı. Sonra çok arkadaşım oldu buralı. Şimdi 25 yıl sonra çok arzu etmeme rağmen gelemediğim Yusufeli'ndeyim yine güreş sebebiyle" dedi.
 

Artvin AK Parti Milletvekili Ertekin Çolak ve CHP Milletvekili Metin Arifağaoğlu'nu işaret eden Şahin "Kıymetli milletvekili arkadaşlarımla sizlerleyiz. Biri iktidar, diğeri ana muhalefet partisi milletvekili. Onlarla TBMM'yi temsil ediyoruz. Kısır çekişmelerle vakit kaybedecek zaman değildir. Demokrasinin en güzel örneklerinden birini veriyoruz. Üçümüz burada. Bir özlemimi, bir arzumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Beni en çok ne memnun edecek biliyor musunuz ? Bir gün meclis başkanı olarak böyle Yusufeli gibi Türkiyemizin herhangi bir bölgesinde bir etkinliğe gittiğimde yanımda siyasi partilerimizin genel başkanlarının bulunması en büyük arzumdur. Onlarla birlikte gitmek, onlarla birlikte halkımızı selamlamak böylece türk demokrasisinin gücünü göstermek. Aramızdaki sevgiyi, diyaloğu milletimizle paylaşmak sanıyorum TBMM"ye daha da bir itibar kazandırır. Türk siyasetine daha da itibar kazandırır. Bu günleri göreceğimizi umut ediyorum" diye konuştu.
Şahin, 35 yıldır bir türlü hayata geçemeyen Yusufeli Barajı projesine de değinerek "Buraya geldiğimden beri kiminle karşılaşsam Yusufeli barajı ve Yusufeli'nin yeni yerleşim yeriyle ilgili konu gündeme geldi. Sayın bakanla bürokratlarla görüştüm. Döndükten sonra Sayın başbakan ile görüşeceğim. Bu projenin bir an önce hayata geçmesini ve kardeşlerimizin geleceğe güvenle bakmamızı temin etmek zorundayız" şeklinde konuştu.
TBMM Başkanı Şahin, müsabakalarda dereceye giren güreşçilere birer cumhuriyet altınının da kendisinin hediye edeceğini söyledi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler