YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Artık karakol komutanı taksi çağırır gibi F-16 çağırıyor
Güvenlik ve strateji uzmanı Mete Yarar, PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarla ilgili çarpıcı detaylara yer verdi. "TSK dağı taşı bombalıyor" diyenleri sert sözlerle eleştiren Yarar "Artık karakol komutanım taksi çağırır gibi F-16 çağırıyor" dedi.
Artık karakol komutanı taksi çağırır gibi F-16 çağırıyor
15 Ekim 2015 / 14:56 Güncelleme: 15 Ekim 2015 / 15:07

Eski bir Bordo Bereli, güvenlik ve strateji uzmanı Mete Yarar, TRT 1'de Pelin Çift'in sunduğu Gündem Ötesi programına konuk oldu.

"TSK dağı taşı bombalıyor" diyenleri sert sözlerle eleştiren Yarar, "700 hedefi aynı gecede başarıyla vurmuş, hiçbir kayıp vermemiş ve dönmüş. Söylenen şu: Siz aslında dağı taşı vurdunuz, bizi kandırıyorsunuz. Operasyonda tanker uçağındaydım. Yerinden takip ettim" dedi.

"VATANSEVERİM DİYENLER PKK'YA İNANIYOR"

Mete Yarar, terör örgütlerinin sadece sosyal medyada yenilmediğini vurgulayarak, PKK'nın sosyal medyadan ve örgüte yakın medya kanallarından şehit sayısının abartılmasını örnek gösterdi. Yarar, vatansever olduğunu iddia eden insanların bile örgüt propagandasına inandığının altını çizdi.

Mete Yarar, son dönemde PKK'ya karşı yürütülen operasyonların küçümsenmesini de eleştirdi:

"Hazar Denizi'nden Ruslar Suriye'deki hedeflere füze attılar. Herkes övüyor. Ne kadar büyük operasyon. Senin kendi ülken, 23-24 Temmuz'da, dünyada son dönemde yapılan en büyük hava harekatını yapmış, 75 savaş uçağını 2 tanker uçağıyla havada tutabilmiş, AVACS'larıyla yönetebilmiş, 700 hedefi aynı gecede başarıyla vurmuş, hiçbir kayıp vermemiş ve dönmüş. Söylenen şu: Siz aslında dağı taşı vurdunuz, bizi kandırıyorsunuz.

Operasyonda tanker uçağındaydım. Yerinden takip ettim. Bununla övünememiş, hala karşı tarafında propagandalarını taşıyan ve inananlara şunu söylüyorum: Kendi konuşmalarında, sitelerinde burada barınamıyoruz diyen grup kabul ediyor, bu ülkeyi sevdiğini söyleyen sen bunu kabul etmiyorsun.. Bu ülke için çalışan insanların emeğini kimse çalamaz. Sizler yalancısınız."

"IŞİD, ANKARA'YI NİYE BOMBALASIN?"

Mete Yarar, terör örgütleriyle internet ortamında konuştuğunu sananların, aslında o örgütleri taklit eden yabancı istihbarat örgütleriyle farkında olmadan temas halinde olduklarını savunarak şunları söyledi:

"IŞİD olsanız, Ankara'da bir barış mitingini niye bombalayasınız? Size ne faydası olur? Katil devlet diye bağıranlara soruyorum: Bu bombalamanın devleti aciz durumda göstermek dışında ne gibi bir faydası olur? Devlet vatandaşının güvenliğini korumakla sorumludur. Ama bu sorumluluk, katil düzeyinde midir?"

"F-16'LAR ARTIK TAKSİ ÇAĞRILMIŞ GİBİ GELİYOR"

90'lı yıllarda görevdeyken yaşadıklarından örnekler veren Mete Yarar, "Artık karakol komutanım taksi çağırır gibi F-16 çağırıyor. Reaksiyon süresi dakikalar arasında" dedi.

"TERÖRÜN AMACI, NEFESİMİZİ KESMEK"

Mete Yarar, terörün amacının devleti ve toplumu bezdirmek, vatana olan bağlılığı azaltamk olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Senin nefesini kesmek için seni Ankara'da vururyor. Ve sen nefesim kesildi diyorsun... Bunu yapana gittiğin yol yanlış, yaptığınla beni engelleyemezsin. Ben daha güçlüyüm dediğin gün, örnekleri vardır, hesap kesilir. Bunlar konuşulurken, enerji paylaşımları, yeni petrol sahaları anlaşmaları yapıldı. İsterdim ki, Suriye'de hangi bölgedeki enerji kaynakları kimlerle paylaşıldı, öğrenmek isterdim."

rs-039.jpg

Bu kadar da..
 // Black
Bu kadar da adilik ve karaktersizlik olmaz ya ne demek dağ taş......
15 Ekim 2015 Perşembe 16:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler