YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Artık bu işin çivisi çıktı
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa milletvekili adayı İsmet Büyükataman, bazı internet sitelerinde yer alan iddialarla ilgili, ''Artık bu işin çivisi çıktı'' dedi.
Artık bu işin çivisi çıktı
18 Mayıs 2011 / 23:28 Güncelleme: 19 Mayıs 2011 / 08:51

Büyükataman, Kapalı Çarşı'daki ziyaretleri sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı internet sitelerinde yer alan iddialarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seçim sathına girilirken milleti bu tip fuzuli şeylerle meşgul etmenin doğru olmadığını belirten Büyükataman, ''Milletin gündeminde iş var, aş var, işsizlik, yoksulluk var'' ifadesini kullandı.

Vatandaşın, siyasetin gündeminde ve milletvekillerin sohbetlerinde bunları duymayı arzu etmediğine dikkati çeken Büyükataman ''Artık bu işin çivisi çıktı'' şeklinde konuştu.

''Ne yazık ki sanal gündemler yaratma konusunda maharetli olan iktidar partisi, hemen her gün yarattığı değişik gerginliklerle, uyguladığı gerginlik stratejisi ile adeta 'cambaza bak' oyunu icra etmenin çabası içerisinde'' diyen Büyükataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Vatandaşı çok ilgilendirmiyor söylediğim hususlar. MHP olarak bu konudaki duruşumuz nettir. Gereği yapılmıştır. Önümüze bakıyoruz. Medyanın gündeminde vatandaşınkilerin olmasını, siyasetçilerin bu konulara dikkatini çekecek önemli sorumluluk üstlenmesini bekliyorum. Birtakım iddialarla, şantajla işin tadı, ölçüsü kaçtı.''

Büyükataman, ''İktidarın, adına 'Kürt açılımı' dediği, bize göre yıkım projesinin karşısında dik duran, bu konunun ülkeyi felakete götüreceğini, bin yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın kardeşliğini bozacağını yüksek sesle ifade eden, bu konuda omurgalı duruş ortaya koyan tek siyasi hareketin MHP olduğunu'' ifade etti.

İsmet Büyükataman şöyle dedi:

''Anlaşılan o ki, AK Parti'nin kapalı kapılar ardında verdiği, ülkenin dönüştürülmesine yönelik birtakım hesapların hayata geçirilmesi konusunda tek engel MHP görülüyor. O itibarla MHP'nin içerisinde yer almadığı bir parlamentonun tesisi konusunda çok özel gayretler var. İşte kaset hadiselerinde yaşandığı gibi, düzmece, sipariş, kamuoyunu yönlendirme maksadına yönelik anket örneklerinde de olduğu gibi, hedef alınan, doğrudan MHP'dir. Türkiye Cumhuriyeti'nin hakim ve savcıları sanıyorum gerekli soruşturmalara başladılar. İşin aslını mutlaka açığa kavuşturacaklardır. Kaldı ki MHP'yi alakadar eden bir durum da değildir. Hem partideki görevlerinden hem de milletvekili adaylığından istifa etmişlerdir. MHP olarak bu konuda duyarlılığı yüksek olan bir partiyiz. Camia olarak bizi gerçekten rencide eden bu durumlar karşısında duyarlılığımızı yüksek perdeden ortaya koyduk. Genel Başkanımız da arkadaşlar da gereğini zaten yaptılar.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler