YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Arkadaşlarımız bırakılacaklar”
“Arkadaşlarımız bırakılacaklar”
11 Haziran 2013 20:06
İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ile görüştü. Yaklaşık 2 saat süren görüşmenin ardından açıklama yapan Ümit Kocasakal, “Büyük olasılıkla arkadaşlarımız bırakılacaklar” dedi.

İstanbul Adalet Sarayı’nda avukatların gözaltına alınmasının ardından adliyeye gelen İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'yla görüştü. Yaklaşık 2 saat süren görüşmenin ardından Kocasakal, adliye içinde bekleyen yaklaşık 200 avukata bir açıklama yaptı.

Başsavcı ve yardımcıları ile görüştüğünü belirten Kocasakal, “Gerekli şeyleri kendilerine ilettik. Zannediyorum, büyük olasılıkla arkadaşlarımız bırakılacaklar. O yüzden gerekli sonuç alınıyor. Bu süreçte yapılan tüm hareketler bize ulaştırıldı. Bunların gereği her şekilde yapılacaktır. Bundan sonra baro gereken tavrı bugün olduğu gibi gösterecektir. Ondan kimsenin kuşkusu olmasın. Şimdi arkadaşlarımızın bir şekilde serbest bırakılmasını temin etmek gerekiyor. Gerekli temaslar yapıldı. Temaslar olumludur. O yüzden sizden ricam, o zamana kadar bizim baro odamızda bekleyin” dedi.

Bazı avukatlar tepki gösteri

Bunun üzerine bazı avukatlar Kocasakal’a tepki gösterdi. Avukatlar ‘Kesin serbest bırakılana kadar biz avluda bekleyeceğiz” diye konuştu. Kocasakal, gözaltıların sebebinin 2911 sayılı kanun olarak belirtildiğini söyledi.

Öte yandan bazı avukatlar, adliye koridorlarında kendilerinin görüntüsünü çeken şahıslara tepki gösterdi. Zaman zaman bazı avukatlar arasında da tartışmalar yaşandı.

Avukatların adliyedeki bekleyişi sürüyor.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler