YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan yeni açıklama...
Öcalan'a ev hapsi tartışmaları ile ilgili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan yeni açıklama geldi...
Arınç'tan yeni açıklama...
16 Haziran 2012 / 17:14 Güncelleme: 16 Haziran 2012 / 17:32

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a ev hapsi tartışmalarıyla ilgili, ''Dün bu konuyla ilgili sözlerim televizyonlarda milyonlar tarafından izlendi, sözlerimin tamamının alınması durumunda güzel bir değerlendirme yapılabilir'' dedi.

Arınç, Rasim Özdenören'in sanat yaşamının 55. yıl dönümü dolasıyla Devlet Konukevi'nde düzenlenen etkinliğe gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Öcalan'a ev hapsi uygulanabilir dediniz fakat bir şart koydunuz, PKK silah bırakırsa. Bu sözleriniz çok tartışıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da 'böyle bir çalışmamız yoktur' dedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine Arınç, ''Dün bu konuyla ilgili sözlerim televizyonlarda milyonlar tarafından izlendi, sözlerimin tamamının alınması durumunda güzel bir değerlendirme yapılabilir. Bugün basında da sözlerimin tartışıldığına dair hiçbir işaret görmedim. Çok olumlu bir yayın yapıldı'' diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile kendisinin hükümetin iki üyesi olduğunu belirten Arınç, şunları kaydetti:

''Size bir tavsiyem var. Benden aldığınızı Beşir Bey'e, Beşir Bey'den aldığınızı Bekir Bey'e, Bekir Bey'den aldığınızı Ertuğrul Bey'e sormayın. Böyle bir uygulama yok. Herkes ne biliyorsa onu söyler. Hükümette beraberce hizmet ediyoruz, birbirimizi seviyoruz, 40 yıllık benim arkadaşımdır. Böyle birilerini karşı karşıya getirmek gibi basının hiçbir hevesi olmasın. Benim söylemimle Beşir Bey'in söylemiyle çok farklı şey konuşmuyoruz. Konuşmalarımızın tamamı çok önemli işaretler veriyor. Bu işaretlerimizi halkımız da anlıyor. Herkes de görüyor. Dolayısıyla bu böyle söyledi, şu şöyle söyledi şeklinde tartışmalar fayda getirmez.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler