YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan memurlara iyi haber
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan memurlar iyi haber. Arınç, 'Memurları memnun edecek bir zam oranını yakında duyarız diye düşünüyorum.' dedi.
Arınç'tan memurlara iyi haber
20 Mayıs 2012 / 22:00 Güncelleme: 20 Mayıs 2012 / 22:04

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, memurlarla hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin, ''İyi bir pazarlık sonucunda, memurları memnun edecek bir zam oranını yakında duyarız diye düşünüyorum'' dedi.

Arınç, Atatürk Spor Salonu'ndaki AK Parti Manisa İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, hükümetle memur sendikaları arasında zam görüşmelerinin sürdüğünü, iki tarafın da tekliflerini yaptığını belirterek, ''Bu ülkede pazarlık masasına oturan memurlarımız, işçilerimiz var onları seviyoruz, onları üzmek istemeyiz. Pazarlık masasına oturabilen veya dolaylı olarak etkilenen emekliler, çiftçiler ve esnafımız var. Her kesim masaya oturduğunda, 'bana şunu ver' diye oturuluyor. O, onun hakkıdır, hükümetin görevi elindeki imkanları adaletli olarak dağıtmaktır. Biz bunu yapma konusunda çok başarılıyız. İyi bir pazarlık sonucunda, memurları memnun edecek bir zam oranını yakında duyarız diye düşünüyorum'' diye konuştu.  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler