YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na tepki
Arınç'tan Kılıçdaroğlu'na tepki
11 Haziran 2011 10:44
Bülent Arınç, CHP liderine şu sözlerle tepki gösterdi: '2 aylık bakanlık bile yapmamış, sabıkası çok...'

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili ''Bu beyefendinin geçmişte bir siyasi tecrübesi yok. 2 aylık bakanlık bile yapmamış, hükümetlerde bulunmamış. Sadece buna SSK Genel Müdürlüğünü vermişler o da orayı batırmış, iflas ettirmiş. Sabıkası çok'' dedi.

Arınç, Çiftehavuzlar Mahallesi'nde düzenlenen nokta mitinginde yaptığı konuşmada, CHP'nin Bursa mitinginde kendilerine çok ayıp bir şey yapıldığını anlattı.

Bu mitingde kendini bilmez bir kişinin elinde ''AK Parti'ye oy vermeyeceğim, çünkü ben beyinsiz değilim'' yazılı bir pankart taşıdığını belirten Arınç, bunun çok çirkin bir davranış olduğunu kaydetti.

Arınç, AK Parti oy aldıkça bir çok gazetenin köşe yazarının da yerinde duramayarak hayıflandığını ifade ederek, ''AK Parti'ye oy verenlere 'bidon kafalı' diyor bir tanesi. Bir tanesi de 'göbeğini kaşıyan adamlar' diyor. Bu çirkinliğe karşı bizim AK Parti olarak söyleyeceğimiz şudur, ey millet biz 74 milyonuz. 50 milyondan fazla seçmen sandık başına gidecek. İstediğin partiye oy verebilirsin. Senin oyuna saygımız var. Çünkü bir insan inandığı partiye oyunu verebilir. Bizim ona 'beyinsiz' demek, onu hakir görmek, onu aşağılamak hiç bir AK Partilinin kitabında yazmaz. Biz, millet ne derse ona başımızın gözümüzün üstünde 'eyvallah'' diyoruz'' diye konuştu.

Göreve geldiklerinde emekli maaşının 150-200 lira olduğunu, emekli maaşlarına bugüne kadar yüzde 274 zam yaptıklarının altını çizen Arınç, seçimlerin ardından emekli maaşlarına ve asgari ücrete yine büyük oranda zam yapacaklarını dile getirdi.

''SADECE 'BENİM ADIM KEMAL' DİYOR''

Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimler öncesi bir çok vaatlerde bulunduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

''Kardeşim sen hiç devlet yönetmedin. Sen bütçe nedir bilir misin? 'KDV, ÖTV kalkarsa şu şöyle, bu böyle olursa nasıl maaş ödeyeceksin? Emekliye, çalışanlara, borçlara nasıl bulup da para ödeyeceksin?' dediğimizde, 'Ben gelirsem yapacağım' diyor. Peki nasıl yapacaksın? Hiç bir şey söylemiyor. Peki kaynağı nereden bulacaksın? Sadece 'Benim adım Kemal' diyor. Arkadaşlar bu kadar gülünç bir şey olamaz. Bu Tayyip Erdoğan kadar güçlü lider var mı Türkiye'de? Şu anlamda söylüyorum. Allah bağışlasın ama mesela Tayyip Bey, 'ben şunları, şunları yapacağım, 2023'e kadar Türkiye çağ atlayacak, milli gelir 25 bin dolar olacak, adam başına ihracat 500 milyar dolar olacak, 2 trilyon dolar gayri safi milli hasılamız olacak' dediği zaman, o zaman bile 'Benim adım Tayyip' demiyor.''

''SABIKASI ÇOK''

Kendilerinin hiç bir zaman ''Benim adım bu, benim adım şu. Ben bunu yapıyorum, ben şunu yapıyorum'' demediklerinin altını çizen Arınç, şöyle devam etti:

''Bu beyefendinin geçmişte bir siyasi tecrübesi yok. 2 aylık bakanlık bile yapmamış, hükümetlerde bulunmamış. Sadece buna SSK Genel Müdürlüğünü vermişler o da orayı batırmış, iflas ettirmiş. Sabıkası çok. Yaptığı şeyler, Tunceli'den ne kadar akrabası varsa imtihansız SSK'da işe başlatmış. Bunun da belgeleri var. Ne kadar PKK ile ilişkili eski hükümlü varsa sanki başka eski hükümlü yok hırsızlıktan sabıkalı bir adamı eski hükümlü olarak almak da olabilirdi ama ne gariptir ki PKK örgütüyle bağlantılı eylem yapmaktan sanık 60 kişiyi bir günde işe almış. Bunların hiç birisi tesadüf değil. Bu eksikliklerle sen nasıl inandırıcı olabilirsin?  Senin neyine inanacağız? Demirel bile 'dün dündür, bugün bugündür' derdi. Demirel için her şeyin 24 saat geçerliliği vardı. Sen 3 saat sonra bile çark ediyorsun. Senin neyine güveneceğiz biz? Bu parti iktidara gelemez. Nereden mi biliyorum. Mesela 'en son ne zaman iktidara geldi CHP' desem. Televizyonda böyle bir soru sorsam. İnan ki bütün yarışmacılar 'D' şıkkını işaretleyecek. 'D' şıkkında ne yazıyor? 'Hiç bir zaman' yazıyor. Hiç bir zaman.''

Arınç, CHP'nin 61 senede tek başına iktidara gelemediğini, kısa süreli koalisyon hükümetlerinde bulunduğunu vurgulayarak, önce kendilerini düzeltmeleri, yenilemeleri ve milletin değerlerine sahip çıkmaları gerektiğini anlattı.

''ECEVİT, KILIÇDAROĞLU'NU MİLLETVEKİLİ YAPMADI''

CHP'nin projelerini açıkladığı basın toplantısını cuma günü yaptığını ifade eden Arınç, şunları kaydetti:

''Bu programı yaptıkları saatte de Türkiye'nin en az yüzde 50'si cuma namazına gitmişti. Gazetecilerden birinin aklına geldi. ''En önemli toplantınızı yapıyorsunuz da niye cuma saatini seçtiniz' diye sordu. Kılıçdaroğlu'nun yanındaki hemen atıldı çok şey biliyormuş gibi 'ne var bunda isteyen gitsin cuma namazını kaza etsin' dedi. Cumaya gidenler için soruyorum, birazcık İslamı bilenler için soruyorum, cuma namazının kazası var mı? Ama beyler maşallah şeyhülislam. Sadece bununla kalmadılar. Günün birinde Kılıçdaroğlu, sanki çok seviyormuş gibi Ecevit'in arkasına saklandı. Halbuki Ecevit, Kılıçdaroğlu'nu milletvekili yapmadı. ''Senin sabıkan çok, sen DSP'ye yakışmazsın' dedi. 99 seçimlerinde veto etti onu. Bizim arkadaşlarımızdan birisi Ecevit'i eleştirmiş. Kılıçdaroğlu diyor ki 'Ecevit'in adını ağzına almadan abdest alacaksın' Breh, breh, breh... 'Ecevit' demeden abdest alacakmışız. Al sana bir cahillik daha. Biz her gün 'Allah' diyoruz, 'peygamber' diyoruz. Abdest almadan konuşuruz. Ne zaman abdest alınır kardeşim? Camiye girerken alınır. Kur'an okurken alınır. Namaz kılarken alınır. Allah demek için bile abdest almaya gerek yok. Keşke kendilerini yenileseler. Keşke halka tepeden bakmasalar. Keşke halkın kıyafetiyle uğraşmasalar. Keşke halkın içinde ayrımcılık yapmasalar. Hizmet siyaseti peşinde koşsalar ama bunu yapmıyorlar, yapamıyorlar. Çünkü AK Parti... Hakikisi varken çakmasına kimse itibar etmiyor.''

Arınç, MHP için çok fazla bir şey söylemeyeceğini çünkü onların ''başlarının dertte olduğunu'' belirterek, MHP'nin iktidara gelme gibi bir düşüncesinin de olmadığını kaydetti.

''Onlar, barajın üstünde kalıp parlamentoda bir kaç milletvekiliyle temsil edilmeyi düşünüyorlar'' diyen Arınç, şöyle devam etti:

''Bizim de onlara şahsen tavsiyemiz, halkın oylarıyla parlamentoya gelirlerse ne olur halkın değerlerine sahip çıksınlar. Yıllarca halkın inancına, ahlakına, ailesine, ortak değerlerine sahip çıktığını zannettiğimiz nicelerinin bir takım kasetlerde neler söylediğini duyduktan sonra MHP'nin de kendisini yenilemeye ihtiyacı var. Türk halkı kime oy verecekse biz ona 'eyvallah' deriz ama ikaz etmek de görevimiz. Kötülerin içinden iyisini seçmek kolaydır. İyilerin içinden en iyisini seçmek bizim işimizdir. Arkadaşlar, milletimizin geleceğine oy vereceğiz. AK Parti'den başka oy verilecek bir parti görünmüyor. AK Parti'den daha başarılı bir parti görünmüyor. O zaman maceraperest olamayız.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler