YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan Kılıçdaroğlu yorumu
AK Partili Bülent Arınç Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını nasıl yorumladı?
Arınç'tan Kılıçdaroğlu yorumu
18 Mayıs 2010 / 13:19 Güncelleme: 18 Mayıs 2010 / 13:25

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na aday olmasını "doğru ve yerinde" olarak nitelendirdi. Arınç, Kılıçdaroğlu'nun seçileceğinin kesin olduğunu belirterek, "Bu iş bitti" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, NTV Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç, kısaca şunları söyledi:

“(Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı) Bu beklenen bir gelişmeydi. Kılıçdaroğlu için CHP tabanında bir karşılık vardı. Kılıçdaroğlu cesur davrandı. Ancak önce ‘Ben aday değilim’ diyerek yanlış bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, doğru zamanda doğru karar verdi. Neticesini alacak, genel başkan olacak.

(Yüzde 40 oy alacağım) açıklaması bir genel başkan adayı için çok doğru ve isabetli bir hedef. Ama buna halk karar verir. Baykal’ın kabahati, yüzde 20’yi aşmayı başarı olarak görmesiydi.

Kılıçdaroğlu ile ayrıca tartışırız. Onunla yarışacağız ve onu mutlaka geçeceğiz.

Tayyip Bey bize yüzde 40 hedef gösterdiğinde biz bu hedefe inanmıştık. Biz rakiplerimizi iktidar yarışında geçeriz, yine tek başımıza iktidar oluruz.

Biz rakiplerimizi güçlü olmasını isteriz. Kemal Kılıçdaroğlu’yla mücadele etmekten memnun oluruz.

CHP’de değişim ve dönüşüm ihtiyacı bangır bangır bağırıyordu. CHP böyle bir değişimi istiyor ve bekliyor.

80 il başkanı “hayır” dese de, Kılıçdaroğlu kazanacaktır. Bu iş bitti. CHP varlıklarını Baykal’a adayanlar vardı ama şimdi o dönem bitti. O kabustan CHP uyandı. Bundan dönüş yok.

Deniz Baykal’ın tek yapacağı Kılıçdaroğlu’na “hayırlı olsun” demektir. “

KASET OLAYI

Kaset olayı oylama sırasında o gece kulislerde konuşulmaya başlandı. Sayın Erdoğan'ı takdir ediyorum. hemen Binali Bey'le konuşmuş ve kasetin yayılması engellenmiştir.

Ama sayın Baykal ya da o hanım 'Biz hiçbir evde böyle bir şekilde bir araya gelmedik.Bu farklı yerlerde çekilmiş farklı görüntüler. Bu bizim irademiz dışındadır ' demeliydi. Ama bugüne kadar böyle bir açıklama yapılmadı. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler