23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,917
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2050
 • İstanbul22 °C
 • Ankara14 °C
 • İzmir21 °C
 • Konya17 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır24 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri14 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa24 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan 'kaset' yorumu
Devlet Bakanı Arınç, 'Kasetlerden medet umanlar olabilir. Biz, siyasetimizi kasetler ve onların yayımlanması gibi çirkin işlerle ahlaksız işlerle yapmıyoruz.' dedi.
Arınç'tan 'kaset' yorumu
08 Mayıs 2011 / 17:44 Güncelleme: 08 Mayıs 2011 / 18:16

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''AK Parti'yi de iktidar yapmayacaklarsa, birileri böyle bir karar vermişse, başka bir partiyi tek başına yapsınlar; kıytırık koalisyonlara ülkenin ihtiyacı yok. Biz olmayacaksak, başka bir parti tek başına iktidar olsun'' dedi.

Arınç, Bursa'nın Kestel ilçesinde, partisinin milletvekili adayı Bedrettin Yıldırım'ın seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurulduğu yıldan bu yana iki büyük seçim ve iki yerel seçimden başarıyla çıktığını, halkın, mührü hep doğru yere bastığını söyledi.

Referandumlardan da ''evet'' çıktığını anımsatan Arınç, bunda en büyük payın Bursa ve Kestellilerin olduğunu vurguladı.

Ofis önünde toplanan kadınların Anneler Günü'nü kutlayan Arınç, ''Rahmete kavuşanları, rahmetle anıyorum, yaşlılara acil şifalar diliyorum. Toplumun şekillenmesinde annelerimizin rolü büyük, hepsine Allah'tan sağlık ve mutluluklar diliyorum'' dedi.

-''LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DE KİTAP VERECEĞİZ''-


Arınç, artık, vatandaşların istediği hastaneye gidebildiğini, istediği doktoru seçebildiğini ifade ederek, ''Eskiden böyle miydi  6 ay çarşafları yıkanmamış, simsiyah olmuş hastane odalarını biliyorum. Tedavinizi oluyorsunuz, istediniz eczaneden ilacınızı alıyorsunuz'' diye konuştu.

Bülent Arınç, önceden çocukların, okullarda 50-60 kişilik sınıflarda eğitim gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

''Hepsi birbirini iteliyor, oturmak için. Bursa'da 4 bin derslik yaptık, çocuklarımız 25-30 kişilik sınıflarda. AK Parti geldi, masanın üstünde kitaplar, daha birinci günde. Bu bir berekettir. Lise ve üniversite öğrencilerine de kitap vereceğiz. Onlara yurt sağlıyoruz, harç kredisi veriyoruz. Millet bize, biz millete veriyoruz. Kayıp kaçak yok, havuz eksilmedi. Dıgıdık dıgıdık Kurtalan Expresi yok artık, saatte 250 kilometre hız yapan trenlerimiz var. Konyalı var mı içinizde iyi bilir. Ne derlerdi  ''Konya-Ankara git gel 6 saat, şimdi 2,5 saat. Trene biniyorsunuz, 1 saat, 15 dakika Konya'ya gidiyoruz. Mevlana'yı ziyaret ediyoruz, etli ekmeği, bıçak arasını yiyoruz, ardından hızlı trenle Ankara'ya dönüyoruz. İstanbul'a gidecek, Ankara üzerinden Bursa'ya da hat çekiliyor. Bursa'ya da Ankara'dan 260 kilometre hızlı treniyle gideceğiz. Hepsi olacak.''

-KASET OLAYI-


Arınç, Türkiye'de kardeş kavgası istemediklerini dile getirerek, terörü bitireceklerini, kökünü kazıyacaklarını, ülkede artık kan dökülmeyeceğini söyledi. Bunların hepsinin çaresi olduklarını vurgulayan Arınç, ''Bugün bağırıp çağıranlara, tehdit edenlere bakmayın. Hepsinin sesi 12 Haziran'da kesilecek. 12 Haziran'dan sonra bu ülkede, birlik ve beraberlik projemiz hakim olacak ve hiçbirimizin gözü yaşarmayacak'' dedi.

Yayımlanan iki kaset olayına değinen Arınç, şöyle konuştu:

''Birilerinin özel hayatlarına girilmiş, çirkinlikler olmuş. Baştan söylüyorum; kimsenin özel hayatına müdahale edilmesini hoş karşılamayız. Bu, çok çirkin, çok yanlış bir şey. Bunlardan alacağımız ibretler ve dersler olabilir. Kimsenin özel hayatı, didik didik edilmemeli, ifşa edilmemeli, araştırılmamalı ve ortaya dökülmemeli ama ortaya dökültükten sonra da hakikatler hepimizi uyarıcı nitelikte olmalı. Kanunların gereği yapılır. Kasetlerden medet umanlar olabilir. Biz, siyasetimizi kasetler ve onların yayımlanması gibi çirkin işlerle ahlaksız işlerle yapmıyoruz ve kimsenim özel hayatını merak etmiyoruz. Kişinin söyledikleri, yaptıkları, yapacakları ve vaatleri bizim için önemlidir. Siyasi tecrübelerimizle kimin samimi olduğunu, kimin gerçekten dürüst olarak bunları yapıp yapmayacaklarını biliyoruz. Onlar vadediyorlar oysa biz yaptık.''


-CEM UZAN VE KEMAL KILIÇDAROĞLU-


Arınç, bugüne kadar yaptıklarından daha fazlasını yapacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

'Özürlülere evde bakım karşılığı verdiğimiz paradan hepimizin haberi var. Aylık neredeyse asgari ücret kadar para veriyoruz. Helali hoş olsun. Özürlüye bakmak çile olmaktan çıktı. 600 lirayı geçkin para veriyoruz. Bizi ayakta tutan, milletimizin duasıdır. Yeşil kartlılara her yıl 4,5 katrilyon harcıyoruz. Helali hoş olsun ama onların geçmişte bir tek örnekleri yok ki, milletin yaralarına merhem olsunlar. Bundan sonra da yapacakları şüpheli. Her seçim zamanında bunlar konuluşur.

Unutmayın, bugün bir şeyler vaat edenlerden daha fazlasını vaat eden Cem Uzan ve partisi vardı. 'Mazot 1 lira' diyordu. Cem Uzan, ekmek arası dönerlerle şarkıcı Gülben'lerle seçim meydanlarında yüzde 7,5 oy topladı. Sayın Kılıçdaroğlu, Cem Uzan'ın eline su bile dökemez. O kararlardan vazgeçsin, milletin gerçek dertlerine eğilsin. Akılcı, planlı, dürüst, yeni projeleriyle ortaya çıksın. Milletimiz, 12 Haziran'da en haklı ne doğru en isabetli kararı verecek.''

Arınç, konuşmaların ardından ofisin açılışını yaptı. AA

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler