YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç’tan ‘izdivaç’ programlarına tepki
Arınç’tan ‘izdivaç’ programlarına tepki
11 Ağustos 2011 08:13
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç eleştiri oklarını değişik televizyon kanallarında yayınlanan İzdivaç programlarına yöneltti. RTÜK'ü konuyla ilgili harekete geçmeye çağıran Arınç, izdivaç programları ile ilgili kusmak istiyorum yorumunda bulundu...

Değişik televizyon kanallarında yayınlanan “izdivaç” programları, kabinenin tepkisine hedef oldu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “kusmak istiyorum” diyerek RTÜK’ü “insiyatif kullanmaya” davet ederken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de, “Asla yasakçı zihniyet anlayışını doğru bulmuyoruz” diyerek “sivil insiyatife” çağrı yaptı.

Önceki gün TRT ve Anadolu Üniversitesi’nin işbirliği çalıştayına katılan Arınç, farklı kanallarda değişik formatlarda yayınlanan izdivaç programlarını eleştirerek “Dört beş tane sersemi bulup getiriyorlar orda paçavraya çeviriyorlar. O kadınlar adına üzülüyorum. O akılsız erkekler adına üzülüyorum” diye konuştu. Arınç şunları söyledi: “Özel televizyonların reyting kaygısıyla kar elde etmek amacıyla başka şeyler yaptığını düşünüyorum. bozulanlar var çözülenler var tutunamayanlar var ne kadar çirkinlikler var. Şu izdivaç programları afedersiniz kusmak istiyorum. Bunların hepsi afedersiniz zamanı bol işi gücü olmayan 8-10 tane insanın arabalarla o kanaldan bu kanala taşınmasından ibaret.” RTÜK’ü göreve davet eden Arınç, “Söyledik RTÜK’e bunun bir hal çaresini bulun diye.

Çağırıldı, konuşuldu filan bunlar rica ile minnetle yapılacak şeyler de değil. RTÜK’ün insiyatif kullanarak bazı şeyler yapabileceğini düşünüyorum” dedi. (Vatan)

ızdıvaç
 // salih
gerçekten bu işin cılkı çıktı mıllette ahlak bırakmadılar...
11 Ağustos 2011 13:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler