YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan bomba açıklamalar
Arınç'tan bomba açıklamalar
18 Mayıs 2011 07:32
Devlet Bakanı Bülent Arınç, AK Parti için açılan kapatma davasının nedeninin Anayasa değişiklikleri olduğunu iddia etti.

Statükoya saplanmış kişilerin, AK Parti'nin önünü kesmek için kapatma davasına ön ayak olduklarını söyleyen Arınç, dağdan inişlerin sağlanması halinde Türkiye'nin uçacağını ifade etti.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk'te katıldığı programda çarpıcı açıklamalar yaptı. Arınç, AK Parti'ye kapatma davasının yeni anayasa yapmak istedikleri için statükoya şartlanmış kişiler tarafından açıldığını söyledi.  Arınç ayrıca terör örgütü PKK üyelerinin dağdan inişlerinin de bir plan dahilinde olabileceğini söyledi.

"TÜRKİYE UÇUŞA GEÇER"

"Mahmur'dan gelişlerin devamını düşünüyorduk. Zaten kanunlarımızda herhangi bir eylemden aranmayan, yurtdışına çıkmış kişilerin ülkemize rahatça gelebilmesi yeni TCK'ya göre uygun. Bu örgüt silah bırakmalı, bunun hukuki altyapısı hazırlanmalı ve örgüt dağdan indirilmeli. Biz ondan sonra uçuşa geçeriz."

"ANAYASA DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİMİZ İÇİN KAPATMA DAVASI AÇTILAR"

"Anayasa'yı yeniden yapmak istedik. Daha özgür, daha kısa, daha anlaşılır, daha demokratik yeni bir anayasa. Ancak statükoya saplanmış kişiler bu durumdan panik oldular ve partimize kapatma davası açtılar." (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler