YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'tan bedelli askerlik açıklaması
Bedelli askerlikle ilgili konuşan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Ben bedelli askerliğe sıcak bakıyorum'' dedi...
Arınç'tan bedelli askerlik açıklaması
26 Ağustos 2010 / 10:28 Güncelleme: 26 Ağustos 2010 / 10:30

Arınç, Radyo Klas'ta katıldığı program sonrasında gazetecilerin bedelli askerlikle ilgili sorularını yanıtladı.

Arınç, şunları söyledi:
“Ben bedelli askerliğe sıcak bakıyorum. Bu bir ayrıcalık değil. Bu dünyanın her yerinde olan bir şey. Olması da gerekir. 800 bin kişilik büyük bir ordumuz var. Bunların içerisinde de farklı askerlik sistemi var.
İhtiyaç olursa, gerek de duyulursa bence bedelli askerlik geçmişte olduğu gibi yine olabilir. Ancak bu konularda Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı aracılığıyla 'benim asker ihtiyacım şudur. Bu ihtiyacımı karşılamam için bedelli askerlik olmaması gerekir' diye haber veriyor. Bakanlık bunu Hükümete bildirdiğinde biz bedelli askerliği düşünemiyoruz. Bu gereklilik ne zaman ortadan kalkar onu bugünden söyleyemem.
Şimdi yeni bir Genelkurmay Başkanımız geliyor, belki onun fikirleri, düşünceleri geçmişteki seleflerinden farklı olabilir. Milli savunmanın asker ihtiyacı ve askeri gereklilik noktasındaki düşünceleri bizim için önemlidir. O düşüncelerde bedelli askerlik lehine bir yumuşama olursa ben şahsen bunun gerçekleşmesinden sevinç duyarım.” (A.A.)

Bedelli askerlik
 // aksoy
Bedelli askerlik konusunda hukumet devamlı olarak ümit veriyor ama uygulamaya gelince hiçbirşey yapmıyor !!...
28 Ağustos 2010 00:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler