YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç'ı bu 3 olay patlattı!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç patladı? Peki Arınç'ı bu kadar kızdıran nedenler ne? İşte o üç olay;
Arınç'ı bu 3 olay patlattı!
09 Kasım 2013 / 17:00 Güncelleme: 09 Kasım 2013 / 17:32

Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Benim yıpranmamam lazım, benim hiçe sayılmamam lazım" şeklindeki sözleri Ankara'ya bomba gibi düştü.

Bir değil iki değil tam üç kez... Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı tam üç kez yalanladı. Arınç, üçüncü kez Erdoğan tarafından yalancı konumuna düşürülünce bu kez TRT Türk'te patladı ve beni kum torbası haline getirmeyin serzenişinde bulundu. HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

Arınç niye bu kadar içerledi?
 
Bülent Arınç'ı asıl kıran Erdoğan ile farklı görüşte olmak değil, Başbakan'ın onu her defasında medya üzerinden ters köşeye yatırması oldu. Arınç'ın TRT Türk ekranları üzerinden yani kamuoyu önünde Erdoğan'a sitem etmesinin asıl sebebi de bu...
 
Arınç'ı ters köşeye yatıran olaylar
 
Birinci olay : Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in "Dağda ölen PKK'lıya ağlamayan insan olamaz" sözlerine Arınç "Şahsi takdirlerimi sunuyorum" diyerek destek çıkmıştı. Erdoğan "Askerlerimizi öldüren teröristlere ağlamayız. Bu böyle" deyince Arınç ekran önünde ilk ters köşeye düşüşü yaşadı.
 
İkinci olay 'Gezi' : Arınç Gezi olayları sırasında da Başbakan Erdoğan tarafından çok kötü açığa düşürülmüştü. Bülent Arınç polis müdahalesini sert bulmuş ve gösteriler için de "mesaj alındı, gereken yapılacak" demiş Erdoğan ise ekran önünden tam tersi beyanda bulunmuş ve Başbakan Yardımcısını yine zorda bırakmıştı.
 
Üçüncü bardağı taşıran olay : AK Parti içinde 'ağabey' sıfatı olan Arınç'ın nezdinde bardağı taşıran son damla erkekli-kızlı öğrenci evleri konusunda yaşandı.
 
Arınç, Zaman'ın haberine 'tamamen asparagas' dediği günün ertesinde yine şok yaşadı. Başbakan AK Parti'nin canlı yayınlanan grup toplantısında "Konuştuğumu inkar etme anlayışına sahip değilim" diyerek “Kız ve erkeklerin yurtlarda birlikte kalmasına müsaade etmeyeceklerini” söyledi.
 
Tamamı ekran önünde yaşanan bu üç önemli olay Arınç için kırılma noktası oldu. Başbakan Yardımcısı TRT Türk ekranlarına çıkıp canlı yayından mesaj verme gereğini bu yüzden duydu. Şimdi gözler Erdoğan'da, bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak.

 

İNTERNET HABER

bulunmadık BURSA kumaşı
 // yılmaz türk
Sayın Arınç hemen istifa etmelisiniz. Şahsen ben Başbakan olsam sizi görevden alırım.Malesef faydanızdan çok zararınız var....
09 Kasım 2013 Cumartesi 17:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler