YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç, Uzan'ı hatırlattı
Devlet Bakanı Arınç, Bursa'da yaptığı konuşmada, vatandaşlara Cem Uzan'ı hatırlattı.
Arınç, Uzan'ı hatırlattı
07 Mayıs 2011 / 23:28 Güncelleme: 08 Mayıs 2011 / 00:47

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Hayal peşinde koşan, milleti aldatan, popülist edebiyatıyla 'Halk dalkavukluğu yapacağım' diyen, Cem Uzan'dan daha gülünç şeyler vadeden siyasetçilere hiçbirimizin kanmaya niyeti yok'' dedi. 

Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, parti çalışmalarının sonunda herkesi ''AK Parti Bursa'da en güçlü parti ve yine en yüksek neticeyi alacak''a inandıracak bir gövde gösterisi yapacaklarını söyledi.

''Bu büyük Bursa mitingidir'' diyen Arınç, 22 Mayıs Pazar günü Kent Meydanı'nı dolduracak on binlerle büyük bir miting gerçekleştireceklerini belirterek, şöyle konuştu:

''O gün 7'den 77'ye herkes o meydanda olmalı. Annelerimiz, babalarımız, çocuklarımız, kızlarımız, gençlerimiz, onlara bu bu heyecanı vermeliyiz. Orada bütün Bursa'yı herkes görmeli, herkes hissesini almalı. Biz yaptığımız çalışmaların sonucu gördüğümüz için Genel Başkanımızı memnun edecek bir miting yapmalıyız. Pencerelerden, perde aralarından bakıp da 'AK Parti kaç kişi topladı acaba ' diye merak edenler, eskiler yeniler, eskimişler yenileşmişler, hepsi bize bakmalı. 'AK Parti bu seçimi kazandı' diye kalplere daha o gün bir ateş düşmeli. 22 Mayıs, yani 20 gün önce Allah'ın izniyle Bursa'da biz neticeyi o mitingin akşam saatlerinde ilan etmeliyiz...''


-''HAYAL PEŞİNDE KOŞAN''-


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arınç, bu dönemin Türkiye'nin geleceği bakımından da çok önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Başladığımız hizmetler yarım kalmamalı. İstikrarı zor bulduk, 8 senede onu kaybetmeye niyetimiz yok. Türkiye'de yine çetelerin, mafyaların cirit atmasına izin veremeyiz. Demokrasiyi özümsedik, özgürlükleri sevdik. Bunlardan vazgeçmek, hiçbirimizin aklından geçmiyor. Dolayısıyla hükümetimize, ekonomiye, siyasi istikrara, toplumsal barışa sahip çıkalım. Ayrımcılıkları yok ettik, yine ayrımcılıklar başımıza gelmesin. Hayal peşinde koşan, milleti aldatan, popülist edebiyatıyla 'halk dalkavukluğu yapacağım' diyen, Cem Uzan'dan daha gülünç şeyler vadeden siyasetçilere hiçbirimizin kanmaya niyeti yok. Ülkemiz macera içine hiçbir zaman girmeyecektir. Yolumuz ve bahtımız açık olsun.''


-ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERE ÖDEME-


Başbakan Yardımcısı Arınç, 2010 yılında aşırı yağışlar nedeniyle zarar gören çiftçilerin durumuna da değinerek, ''4 bin 200 civarında çiftçi ailesi olarak, bunların zararları hesap edilmiş, takriben 37-40 trilyon arasında. Bu zararların ödenmesi isteniyordu. Maliye Bakanımızla Tarım Bakanımızla görüştüm, Allah izin verirse bütün hesaplamalar yapıldı, yedek ödenek kısmına geldi, umuyorum ki önümüzdeki bir hafta içinde bu zarar ziyandan doğan paralarınızı ödeyeceğiz'' dedi. 

Toplantıya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katıldı.

Bülent Arınç daha sonra, AK Parti il ve ilçe başkanları ile Merinos Gönül Dostları Sofrası'nda buluşarak akşam yemeği yedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler