YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç: Türkiye'ye yapacakları hayırlı bir iş yok
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 6 saat 20 dakika sürdü. Arınç toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.
Arınç: Türkiye'ye yapacakları hayırlı bir iş yok
10 Kasım 2014 / 23:50 Güncelleme: 11 Kasım 2014 / 07:37

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, "HDP'li dostlarıma söyleyeceğim tek şey şudur: Siz, Öcalan'ın örsüyle Kandil'in çekici arasında kalmayın. Siz bir siyasi partisiniz. Özgür olun, kararınızı kendiniz verin ve burada üstleneceğiniz rolü, cesaretle üstlenin" dedi.

İdris Naim Şahin'in parti kurma iddiası

Bunu değerlendirmeye bile gerek yok. Bahsettiğiniz şahıs konusunda, kuracakları şeyin ne olacağını bilsinler, kuracakları partinin toplumda hiçbir karşılık olmayacağını söylemiştim. Türkiye'de şuanda 100'den fazla parti var. Toplumun ciddi bir kesimine hitap edebilecek olanlar parti kurmalı.

Arınç, "Bunlar boş gayretlerdir. Bu insanlar bakan olmuşsa milletvekili olmuşsa AK Parti'den seçildikleri için kıymetleri vardı yoksa sokağa çıktığı zaman on kişinin bile selam vermediği insanların parti kurmakla Türkiye'ye yapacakları hayırlı bir iş olmadığını düşünüyorum" dedi.

Bakanlar yakında açıklama yapacak!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, iş güvenliği konusunda yeni çalışmalarını Bakanlar Kurulumuza sundu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da madencilik sektörünün ta başından bugüne kadar bulunduğu durumu özetleyen güzel bir sunum yaptı. Bu son olaylar ışığında da Madencilik Kanunu'nda yapılması gereken değişiklikler konusunda bilgi verdi. Her iki konu hakkında, yani Sayın Çelik ile Yıldız'ın gündemindeki konuların tümünü Sayın Başbakanımız çarşamba günü yapacağı geniş bir açıklamayla kamuoyuna duyurmuş olacak" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 6 saat 20 dakika sürdü.

Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Soma kararı hakkında: Danıştay'ın verdiği karar yürütmeyi durdurma kararıdır. Bu karar uymak ve gereklerini yerine getirmek bizim için de görevdir. İlgili şirket Danıştay'ın kararına uymalı, biz bu konuda taraf değiliz.

- Doğanın korunması ve enerjinin sağlanması arasındaki dengeyi kurallara bağlamak gerekiyor

- Türkiye'de yüzden fazla siyasi parti var. Toplumun ciddi bir kesimine hitap edebilecekler parti kurmalı

- Çözüm süreci devam ediyor biz hala masadayız kalkmadık. Asıl HDP ne yapacak?

- Bir bu süreçte bir siyasi uzantıyı işleri kolaylaştırmak adına faydalı görüyoruz.

 

 

..
 // mehmet
Bu insanlar bakan olmuşsa milletvekili olmuşsa AK Parti'den seçildikleri için kıymetleri vardı yoksa sokağa çıktığı zaman on kişinin bile selam vermediği insanların parti kurmakla Türkiye'ye yapacakları hayırlı bir iş olmadığını düşünüyorum...
11 Kasım 2014 Salı 10:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler