YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç: Soramıyorum, çatlıyorum
Arınç: Soramıyorum, çatlıyorum
24 Aralık 2012 07:54
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, evinin gözetlenmesiyle ilgili 'Ne Adelet Bakanı'na, ne başsavcıya soramıyorum. Şunu etkilliyor bunu etkilemeye çalışıyor demesinler diye.' dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, evinin gözetlenmesiyle ilgili ''Gazeteciler benden daha çok biliyorlar. Onların öğrenme imkanları daha fazla. Ama ben çatlıyorum, soramıyorum ne Adalet Bakanı'na, ne başsavcıya ne de bu işle ilgili olan insanlara. 'Gördün mü şunu etkiliyor' veya 'Bunu etkilemeye çalışıyor' demesinler diye'' ifadesini kullandı.

Arınç, Habertürk'te yayınlanan programa katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Göktürk-2 uydusunun fırlatılması törenleri sırasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) meydana gelen olaylar ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine Arınç, olayın gerçekleştiği günün Türkiye için çok önemli bir gün olduğunu ifade etti. Başbakan Erdoğan'ın törene gelişi ve çıkışında polisle göstericiler arasında olaylar yaşandığını hatırlatan Arınç, ''Gösterileri, ekranlardan izlediğimiz kadarıyla barışçıl bir protesto gösterisi anlamında kabul etmek çok zor'' dedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler