YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç, Olimpiyat sonucunu yorumladı
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Tokyo'nun 2020 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmaya hak kazanmasıyla ilgili, "Kısmet değilmiş ama Türkiye varlığını çok güçlü hissettirdi" dedi.
Arınç, Olimpiyat sonucunu yorumladı
08 Eylül 2013 / 11:20 Güncelleme: 08 Eylül 2013 / 11:36

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Tokyo'nun 2020 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmaya hak kazanmasıyla ilgili, "Kısmet değilmiş ama Türkiye varlığını çok güçlü hissettirdi" dedi. Tokyo'nun 2020 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmaya hak kazanmasıyla ilgili, "Zannediyorum ki, çok takdir edildi ve alkışlandı ama bazı sebeplerle biz elenen değil, ilk turda Madrid'i, İspanya'yı eleyen bir ülke olduk" dedi. 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Tokyo'nun 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hak kazanmasıyla ilgili, "Yıllardan beri bu hazırlığı yaptık. Yapacak fazla bir şeyimiz de kalmadı. Buna rağmen Türkiye tercih edilmiyorsa bunun sebeplerini araştırmamız lazım. Tokyo'nun şartları bizden çok daha iyi değil. Bunu herkes biliyor" dedi.

Arınç, "Gençlerimiz öncelikle yakın tarihi sonra bizi var eden tarihi mutlaka öğrenmek, bilmek zorunda. Bu konuda televizyonda yayınlar yapılıyor, çok güzel kitaplar basılıyor. Biz de bana bağlı bir kurum olan Türk Tarih Kurumu'nu daha işlevsel hale getiriyoruz. Yeni yetişen gençlerimizin belki lise sıralarından itibaren tarihe daha çok ilgi duyduklarını görüyorum. Tarihi bilmek geleceği bilmektir, sadece geçmişi bilmek değil" dedi.

 

AA

12:32
 // KÖPEKLER MUTLU
Ne yapalım bazı köpekler kuyruk altına kına yakar artık....
08 Eylül 2013 12:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler