YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç nikah şahidi oldu
Arınç nikah şahidi oldu
05 Ocak 2013 21:50
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Beşir ve Halime Tutuş'un oğlu Cemil ile Timur ve Ayfer Tutuş'un kızı Esra Tutuş'un nikahında şahitlik yaptı.

Arınç, bir otelde gerçekleştirilen nikah törenine katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin kıydığı nikahta, Vali Şahabettin Harput, eski AK Parti milletvekillerinden Ali Kul, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve işadamı Celal Çeçener, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Arınç, törenin ardından, iki aileyi de tebrik etti. ''İnancımızda evliliğin yeri çok önemlidir'' diyen Arınç, şunları kaydetti:

''Örf ve adetlerimizde, özellikle de Peygamberimizin de sünneti olması nedeniyle nikaha çok önem veriyoruz. Gençler ne kadar erken yaşta evlenirse, birbirinden güzel evlatlar yetiştirirlerse, o kadar iyi olacağına inanıyorum. Toplumun temeli aile. Aileyi sağlam kılmamız lazım. Hükümet olarak da fert olarak da evliliği her zaman teşvik ediyoruz. Evlilik dışı ilişkilerin toplum ve insanlar için zararlı olduğunu düşünüyoruz. O yüzden gençlerimizin imkan buldukları zaman, nasip de olursa evlenmeleri bizim için çok önemli. Çünkü insanlar huzur buluyorlar, sorumluluk alıyorlar. Toplumda büyük felaketler, sıkıntılar olabilir. Biz bütün bunlara güçlü bir aile kurumuyla karşılık verebiliriz. Sayın Başbakan bu konuda her zaman tavsiyede bulunuyor. Ben sayı vermiyorum. Allah gönüllerince, hayırlı evlatları bu evliliğe nasip etsin.''

Arınç'ın konuşmasının ardından Kul, dua etti. Daha sonra da Arınç, evlilik cüzdanını Kul'a verdi. Kul da Arınç'ın isteği üzerine cüzdanı geline teslim etti.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler