YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç muhalefeti ima etti
İki şüpheli, sorgularının ardından serbest bırakıldı. Arınç, suikastla ilgili sorumluluğu, AK Parti'yi vatan hainliğiyle suçlayan muhalefete attı!
Arınç muhalefeti ima etti
22 Aralık 2009 / 07:18 Güncelleme: 22 Aralık 2009 / 07:24

Biri albay, diğeri binbaşı olan iki şüpheli, sorgularının ardından serbest bırakıldı. Arınç, suikastla ilgili sorumluluğu, AK Parti’yi vatan hainliğiyle suçlayan muhalefete attı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast düzenleneceği iddiasıyla gözaltına alınan bir binbaşı ve bir albayın savcılıkça serbest bırakılması tartışma yarattı. Arınç, dün Ankara Emniyet Müdürü’nü Başbakanlığa çağırarak bilgi aldı. İddialara göre olay şöyle gelişti: Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne 19 Aralık Cumartesi günü şüpheli iki aracın Arınç’ın evinin etrafında dolaştığı yönünde bir ihbar geldi.

İhbarı yapan kişi iki gündür Arınç’ın evinin civarında dolaştığını söylediği iki aracın plakasını verdi. İhbar üzerine Arınç’ın evinin bulunduğu Çukurambar’da yoğun güvenlik önlemleri alındı ve durum savcılığa bildirildi. İhbarda geçen iki aracın gerçekten de 1424. Cadde üzerinde olduğu belirlendi. Polisin durumu bildirdiği terör ve çete suçlarına bakmakla özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili aracın aranması ve içindekilerin gözaltına alınması talimatı verdi. Savcı eşliğinde durdurulan araçlarda bulunan istihkam binbaşı İ.G ve topçu albay E.Y.B gözaltına alındı.

Savcı serbest bıraktı

İki albayın üzerinde “1424. Cadde ....” diye devam eden ve Arınç’ın evine ait adresin bulunduğu bir notu telaşla imha etmeye çalıştıkları, ancak bunu başaramadıkları iddia edildi. Albay E.Y.B ve binbaşı İ.G gözaltına alınıp araçlarında arama başlatılırken Genelkurmay Seferberlik Tetkik Bölge Başkanı Albay Y.A askeri personelle olay yerine geldi. İki albay, mevzuat doğrultusunda Merkez Komutanlığı’na götürüldü. İki zanlı daha sonra Adliye’ye getirildi. Savcı Bilgili sorguladığı iki albayı serbest bıraktı.

Manisa’da ima etmişti

Partisinin önceki gün yapılan Manisa İl Danışma Meclisi toplantısında konuya üstü kapalı olarak değinen Arınç açılım nedeniyle muhalefetin kendilerini hedef göstermesinden şikayet etmişti: “Siz bu zihniyetle devam ederseniz, bizi vatan haini gözüyle görmeye devam ederseniz Türkiye’de birilerine hedef göstermiş olursunuz. Hedef gösterdiğiniz insanlar bir şekilde zarar görecek olursa memnun mu olacaksınız? Sayın Baykal ve Bahçeli bundan mutluluk mu duyacaksınız?”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler