YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç, hem ağladı hem ağlattı
Arınç, hem ağladı hem ağlattı
01 Aralık 2012 18:04
Bursa'da Merkez Anadolu İmama Hatip Lisesi'nin 50. yıl kutlama programına katılan Bülent Arınç konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Bursa'da Merkez Anadolu İmama Hatip Lisesi'nin 50. yıl kutlama programına katılan Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç, bugün gelinen noktanın zafer noktası olduğunu söyledi. İmam Hatip’ler ile ilgili konuşurken gözleri dolan Arınç’ın tören sonunda ödül verdiği bir adamın da ağlaması dikkatlerden kaçmadı. 

Tayyare Kültür Merkezi'nde düzenlenen Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin 50. yıl kutlamalarında konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün çok sevinçli olunması gerektiğini ifade ederek, “Çünkü bugün gelinen nokta bir başarı hikayesidir. Allah İmam hatipleri bu günlere getiren herkesten razı olsun. Anadolu insanı zor günler geçirmişti. Fakirlik yoksulluk vardı. Bağımsızlık mücadelesini vermiş Cumhuriyeti ilan ederek önemli adımlar atmış bir ülkeydik. İnsanlar fakirlik yoksulluk çekiyorlardı. O zamanlar milletimiz şunun ihtiyacını çok iyi hissetti. ‘Benim çocuklarım okuyup vatana millete hizmet etsin. Bunun yanında da dini eğitim de alsınlar’ dedi. Türkiye de o zaman büyük bir üzüntü hakimdi. 1932 yılından 1951 yılına kadar evrensel bir mesaj olan ezan yasaklanmıştır. Onun yerine ‘Tanrı uludur’ okutuldu. Birileri ‘uluyorlar’ diye alay ederdi. Dünyanın her yerinde ezan Allahü Ekber diye okunur. O dönemlerde ezan, ezan olmaktan çıkarılmıştı. Camilere başka fonksiyon getirelim diyenler bile olmuştu” dedi. İha

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler