YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arınç hakkında suç duyurusu
Arınç hakkında suç duyurusu
05 Aralık 2011 17:56
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Türkiye Kamu-Sen, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç hakkında, Memur-Sen Bursa Temsilciliği hizmet binasının açılış töreninde, ''Memur-Sen'in görüşleri, mücadelesi doğrultusunda yasa değişikliği yapılıp toplu sözleşme imzalanacak'' diyerek, ''sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi'' ve ''görevi kötüye kullanmak'' suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Konfederasyon Genel Başkanı İsmail Koncuk, beraberindeki konfederasyon yöneticileri adına Ankara adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasında, Arınç'ın, Memur-Sen Bursa Temsilciliği hizmet binasının açılış törenine katıldığını belirtti.

Koncuk, Arınç'ın, buradaki konuşmasında memurlara toplu sözleşme hakkı verilmesi çalışmalarına ve Anayasa değişikliğine ilişkin referandum sürecine değindiğini anlattı. Koncuk, ''Bu suç duyurusundan bir şey çıkmayacağını biz de biliyoruz ama esas notu millet verecektir, kamu çalışanları verecektir'' dedi.

Konfederasyonun avukatı, daha sonra suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

Dilekçede, Arınç'ın konuşması aktarıldı ve konuşmadaki, ''Yasada değişiklik yapılacak ve Memur-Sen'in görüşleri, mücadelesi doğrultusunda yasa değişikliği yapılıp toplu sözleşme imzalanacak'' denildiği belirtildi.

Bu ifadeyle ''daha hazırlık aşamasında olan, TBMM komisyonlarında, Genel Kurulunda görüşülmeyen bir tasarı hakkında, bir konfederasyon lehine taahhütte bulunularak, TBMM'de temsil edilen diğer siyasi partilerin, konuyla ilgili kamu görevlilerinin ve örgütlerinin hiçe sayıldığı'' öne sürülen dilekçede, Arınç'ın sözleriyle ''sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi'' ve ''görevi kötüye kullanmak'' suçlarını işlediği savunuldu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler