YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arda Akın kimdir? Hayatı, biyografisi...
Arda Akın kimdir? Hayatı, biyografisi...
15 Ağustos 2016 22:49
Hakkında yakalama kararı çıkartılan Arda Akın, tutuklandı. Arda Akın hakkında son dakika çıkan tutuklama kararının sebebi sonrasında Arda Akın kimdir? detayı da merak edildi. Peki Arda Akın Kimdir? Arda Akın kimdir tanıyalım...

 Hürriyet Gazetesi Muhabiri Arda Akın'ın hayatı haberimizde. 

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETO yandaşı olduğu belirlenen ve hakkında yakalama kararı gazeteci ve muhabirler arasında Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın'ın da olduğu açıklanmıştı. ''Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek”, “Örgüt içerisindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek”, “Silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek”, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçları kapsamında gözaltına alınan gazeteciler arasında bulunan 17 kişi geçtiğimiz haftalarda gündeme düşmüştü. Feto'nun medya yapılanması olarak bilinen 17 gazetecisi arasında bulunan Samsunlu Hürriyet GAzetesinin muhabir Arda Akın, serbest bırakılmıştı. Son dakika hakkında yakalama kararı çıkartılan Arda Akın, tutuklandı. Arda Akın hakkında son dakika çıkan tutuklama kararının sebebi sonrasında Arda Akın kimdir? detayı da merak edildi.

17 GAZETECİ ARASINDA SERBEST KALMIŞTI
Örgüt suçu sonrasında tutuklanan darbe yandaşı gazetecilerden 16'sı tutuklanırken, Arda Akın'ın serbest kalması gündeme düşmüştü. tutuklanan gazeteciler Nazlı Ilıcak, Bayram Kaya, Cuma Ulus, Haşim Söylemez, Emre Soncan, Seyit Kılıç, Cihan Acar, Hüseyin Aydın, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu, Hanım Büşra Erdal, Ufuk Şanlı, Ali Akkuş, Abdullah Kılıç, Yakup Çetin, Mustafa Erkan Acar ve Habip Güler olarak açıklanmıştı. Hürriyet gazetesi muhabiri Arda Akın ve Yakup Sağlam adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Bülent Mumay ile FOX TV Haber Müdürü Mehmet Gündem serbest kaldığı öğrenilmişti.

ARDA AKIN HAKKINDA YENİ DELİLLER

Süregelen soruşturma sonrasında savcı Hürriyet Muhabiri Samsunlu Arda Akın hakkında yeni delllere ulaşıldığını açıklayarak hakkında yakalama kararı çıkarttırdı. Bugün geen habere göre ise Arda Akın teslim olarak tutuklandı. Fethullahçı Terör Örgütü üyeliği suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Hürriyet Muhabiri Arda Akın, 11 gün sonra İstanbul Adliyesi'ne gelerek teslim oldu. 

ARDA AKIN KAYIPTI

Soruşturmayı yürüten İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Murat Çağlak yeni delillere ulaşması ardından Arda Akın'ın serbest bırakılma kararına itiraz etmişti. Akın'ın durumunu yeni deliler çerçevesinde değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği 4 Ağustos'ta 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçu kapsamında yakalama kararı çıkartmıştı. Fakat Arda Akın adresinde bulanamamıştı.

MİT KRİZİNİ AÇIKLAMIŞTI

Yaklaşık 11 gündür her yerde aranan Arda Akın bugün öğle saatlerin avukatı ile İstanbul Adliyesi'ne gelerek teslim oldu. Arda Akın'ın hakkında yakalama kararı çıkaran Sulh Ceza Hakimliği'nde hakim karşısına çıkması bekleniyor. Arda Akın hakkında yakalama kararı tutuklamaya yönelikti.

GÖZALTINA ALINAN GAZETECİLER LİSTESİ 

Gözaltı kararı verilen gazetecilerin listesi açıklandı. FETÖ terör örgütüne yakınlığı olduğu idda edilen ve darbe girişiminde gözaltına alınan gazetecilerin isimleri ise şöyle; Abdullah Abdülkadiroğlu, Abdullah Kılıç, Bülent Ceylan, Arda Akın, Bülent Ceyhan, Cemal Kalyoncu, Cihan Acar, Emre Soncan, Erkan Akkuş, Fatih Yağmur, Mehmet Gündem, Mehmet Yıkar, Fatih Uğur,  Ahmet Sönmez, Emre Soncar, Fatih Akalan, İbrahim Balta, Mahmut Hazar, Gürsel Genç, Yakup Sağlam, Yakup Çetin. Listede yer alan Nazlı Ilıcak'ın İstanbul'daki evinde bulunanaması üzerine Bodrum'da olabileceği için İstanbul Polisi, Muğla polisi ile irtibata geçti. Gözaltında bulunan 21 gazeteci, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nden Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gönderildi.

ARDA AKIN KİMDİR?

Arda Akın, Hürriyet gazetesi muhabiridir. Haberleri Hürriyet’te Olay Yeri adlı köşesinde yayımlanmaktadır. Arda Akın, Samsun'da da adliye muhabirliği yapmıştır. Arda Akın, Samsun'un yerel gazetesi Halk Gazetesinde muhabirlik yaptıktan sonra ankara'ya giderek Hürriyet Gazetesi'nde mesleğini sürdürmüş, yaptığı haberlerle de çok sayıda ödül almıştır. 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler