YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Arap Baharını Obama ile birlikte Türkiye başlattı"
Twitter'da yaptığı analizlerle fenomen haline gelen Harun Alanoğlu Kanal A ekranlarında katıldığı Sınır İhlali programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
"Arap Baharını Obama ile birlikte Türkiye başlattı"
09 Ağustos 2015 / 05:50 Güncelleme: 09 Ağustos 2015 / 07:41

Kanal A ekranlarında Mehmet Toprak'ın hazırlayıp sunduğu 'Sınır İhlali' programına konuk olan Twitter fenomeni Harun Alanaoğlu'nun Ortadoğu'ya ilişkin yaptığı analiz dikkat çekti.

İşte Alanoğlu'nun o analizi:

"Arap Baharını Obama ile birlikte Türkiye başlattı"

"Arap Baharı olayında yani direk bizim bunu yaptığımıza inanıyorum. Arap Baharını Obama ile birlikte Türkiye başlattı kii Obama'nın bundan dolayı başı çok ağrıdı. Ve şu anda Obama bu konuda çok sindirildi. Artık destek olabildiğini düşünmüyorum. Zaten geldiğimiz durumda bunu gösteriyor."

"Reyhanlı saldırısı Erdoğan'ın Amerika'ya gitmemesi için yapılan bir saldırıydı"

"Obama'nın Amerika'daki Gladio'yu temizlemesi zor ancak bu konuda belki de Müslümanlara yardım amacıyla bazı adımlar attı. Hatta şunu yine görebiliyoruz. Yeter ki olaylara bakalım. Reyhanlı'da patlama oldu. Reyhanlı'daki patlamadan sonra bütün muhalefet bir söyleme odaklandı. Erdoğan'a karşı, "Reyhanlı'da bu kadar insanın ölmüşken Amerika'ya neden gidiyorsun? Gitme..." Erdoğan'da ne olursa olsun Amerika'ya gideceğini ve Obama ile görüşeceğini söyledi. Ne alakası vardı Reyhanlı'da bomba patlaması ile Erdoğan'ın Amerika'ya gitmesinin?

Belki Yunanistan'a gidiyor olsaydı bu tepkiyi vermeyeceklerdi. Ama 'Amerika'ya gitme' söylemi üzerine odaklandılar. Ben şuna da inanıyorum. Reyhanlı saldırısı Erdoğan'ın Amerika'ya gitmemesi için yapılan bir saldırıydı. Erdoğan gideceğini büyük kararlılıkla vurgularken Amerika'da büyük krizler çıktı. Hatta Erdoğan gittiğinde bütün medyaya yansıyan bir söz vardı. Obama Erdoğan'ı karşılarken, "Keşke bu şartlar altında görüşmeseydik" dediğini biz bütün kanallarda dinledik."

"Kuzey Irak şu anda gayriresmi olarak bizim eyaletimiz durumunda"

"Kuzey Irak şu anda gayriresmi olarak bizim eyaletimiz durumunda. 3 Kasım 2012 olması lazım. Ahmet Davutoğlu Dışişleri Bakanı iken Kuzey Irak'a gidip Musul ve Kerkük valileri ile görüşmüştü ve Irak'tan ciddi bir tepki gelmişti. Davutoğlu'da mealen, "Biz kendi insanlarımızla görüşmek için kimseden izin almayız" şeklinde İngiltere ve Amerika'nın tepkisini çeken bir açıklama yapmıştı. Bu durum aslında bizim kafa tutmamız ve 'biz bundan sonra sizi tanımıyoruz' anlamına geliyordu."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Gökhan
Bunun adı bahar olamax ki bu sözlere itibar edebilelim...
09 Ağustos 2015 15:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler