YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aranan şüpheliyi serbest bırakan hâkime inceleme
Şırnak’ta ‘beyaz bayrak’ açarak teslim olan ve hakkında 10 suçtan arama kaydı bulunan Ahmet U.’nun serbest bırakılmasıyla ilgili olarak HSYK, Ahmet U.’yu serbest bırakan hâkim hakkında inceleme başlattı.
Aranan şüpheliyi serbest bırakan hâkime inceleme
06 Nisan 2016 / 07:23 Güncelleme: 06 Nisan 2016 / 07:26

Sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Şırnak’ın Yeşilyurt Mahallesi’nde beyaz bayrak açan Ahmet U., güvenlik güçlerine teslim oldu. Yapılan araştırmada Ahmet U. hakkında, “Kişiyi, yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmek”, “Silahlı terör örgütüne üye olmak”, “Kasten yangın çıkarmak” gibi 10 suçtan arama kararı olduğu tespit edildi. Bu tespit üzerine Şırnak Cumhuriyet Savcılığı, Ahmet U.’yu “Terör örgütü üyeliği” suçundan tutuklanması talebiyle Şırnak Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk etti. Hâkim Ayşe Özel, Ahmet U.’nun serbest bırakılmasına karar verdi.

İTİRAZ ÜZERİNE YAKALAMA KARARI

Şırnak Cumhuriyet Savcılığı, Ahmet U.’nun serbest bırakılması kararına itiraz etti. İtiraz üzerine dosya üst mahkeme konumunda olan Siirt Sulh Ceza Hâkimliği’ne geldi. Hâkimlik, Ahmet U. hakkında tutuklamaya dönük yakalama kararı çıkardı ancak serbest bırakılan Ahmet U. ele geçirilemedi.

Güvenlik kaynakları, Ahmet U.’nun önceki gün Silopi’de meydana gelen ve 1 polisin şehit düştüğü, 4 polisin de yaralandığı terör saldırısında rolü olabileceğini ileri sürdü.

HSYK, basında çıkan haberler üzerine Ahmet U.’yu serbest bırakan Hâkim Ayşe Özel hakkında inceleme başlattı. HSYK 3. Daire’nin önümüzdeki günlerde Özel hakkındaki dosyayı gündeme alması bekleniyor.

 

HABERTÜRK

 // Hüseyin öztürk
Ne güzel demiş büyük Akif Bu kaleler asla yıkılmaz içten yıkılmadıkça . Ne yaparsalar yapsınlar osmanlının , alemi islamın kalesini yıkamayacaklar. ALLAH var gam keder yok...
06 Nisan 2016 12:50
Feto'culeri
 // uykucu
kaplumbaga hiziyla ayiklayan HSYK bu hainlikten mesuldur....
06 Nisan 2016 Çarşamba 08:57
şu hale bak rezalet.
 // Adem
şu yargıyı fetoşculardan biran evvel ayıklayın artık, şu hale bak rezalet....
06 Nisan 2016 Çarşamba 08:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler