YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aranacak acil numaralar
Ulaştırma Bakanı binali Yıldırım, 'Deprem dolayısıyla acil yardıma ihtiyacı olan o bölgedeki vatandaşlarımız 112 ve 155'e mesaj atabilir, arayabilir.' dedi.
Aranacak acil numaralar
23 Ekim 2011 / 16:58 Güncelleme: 23 Ekim 2011 / 17:06

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Deprem dolayısıyla acil yardıma ihtiyacı olan o bölgedeki vatandaşlarımız, kendilerine ulaşılabilmesi, yardım yapılabilmesi için 112-155'e mesaj atabilirler, arayabilirler'' dedi.

Yıldırım, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Van'da bir deprem meydana geldiğini anımsatarak, ''Depremin şiddeti 7.2 olarak Kandilli Rasathanesince açıklandı. Merkez üssünün Erciş civarında olduğu tespit edildi'' diye konuştu.

Konuyla ilgili bilgilerin gelmeye devam ettiğini ifade eden Yıldırım, ''Ankara'da afet koordinasyon merkezi şu anda çalışmalarını sürdürüyor. Sayın Başbakanımız Van'a hareket etmek üzere. Tabi detaylı açıklamayı sayın Başbakanımız havaalanında yapacak. Depremde dolayısıyla acil yardıma ihtiyacı olan o bölgedeki vatandaşlarımız, kendilerine ulaşılabilmesi, yardım yapılabilmesi için 112-155'e mesaj atabilirler, arayabilirler. Bu bütün operatörler için geçerli ve sabit operatör için de geçerli. Bu şekilde afet koordinasyon merkezi gerekli erişimi daha kısa sürede onlara sağlamış olacaktır. Tekrar geçmiş olsun. Ümit ederiz kaybımız asgari düzeyde olur. Havaalanı çalışıyor. Herhangi bir sorun yok. Biz de Van'a hareket ediyoruz.''

Ölü veya yaralı sayısın sorulması üzerine Yıldırım, ''Arkadaşlar, bu konuda açıklama yapmak için çok erken. Ümit ederiz, fazla ölüm olmaz. Büyük bir deprem. İnşallah çok fazla hasarımız olmaz'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler