YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aramalar tamamlandı
Levent Ersöz'ün eşi Muzaffer Ersöz'ün Ankara'da ki evinde yapılan arama tamamlandı
Aramalar tamamlandı
13 Ocak 2010 / 00:05 Güncelleme: 13 Ocak 2010 / 00:05

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Albay Levent Ersöz'ün eşi Muzaffer Ersöz, Ankara'daki evinde yapılan aramadan sonra eşinin aramalarla taciz edilerek öldürülmek istendiğini ileri sürdü. Muzaffer Ersöz, intihara teşebbüs eden kızı Fulya Ersöz'ün ve eşinin durumunun hiç iyi olmadığını söyledi.
 

Ergenekon sanıklarından Levent Ersöz'ün Ankara'daki evinde yapılan arama tamamlandı. Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısının isteği üzerine İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından çıkartılan arama kararı uyarınca Ersöz'ün eşi Muzaffer Ersöz'ün Ankara Çayyolu'ndaki evinde arama yapıldı. Akşam saat 17.30 sularında eve gelen polisin Muzaffer Ersöz'ün bulunduğu aramayı tamamlayarak evden ayrıldığı bildirildi.
 

Aramanın ardından damadının aracıyla kızının evine gelen Muzaffer Ersöz, İstanbul'daki kızı ve eşinin yanına gitmek için eşyalarını aldığı öğrenildi. Aramalara tepki gösteren Muzaffer Ersöz, Amirallere yönelik suikast soruşturmasında geçtiğimiz ay ikinci tutuklama talebi için polislerin evine gelmesinin ardından intihar eden Deniz Albay Ali Tatar'ı kastederek, "Eşimi öldürmek istiyorlar. Biz de ne yapmak istediklerini anlamıyoruz. Kimseden birşey saklamıyoruz. Gelsinler burayı da arasında. Hastanede eşimi de mahvetmişler. Hasta insana gelmişler. Gelsinler, buyursunlar, özgürler. Öyle bir özgürlük var ki, herkes her istediğini yapabiliyor." dedi.
 

Muzaffer Ersöz, intihara teşebbüs ettiği ileri sürülen kızı Fulya Ersöz'ün ise durumunun hiç iyi olmadığını, eşinin de kötü durumda olduğunu kaydetti.
 

Muzaffer Ersöz'ün arama yapılan evinde ise polislerin ayrılmasından sonra hareketlilik kalmadığı görüldü. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler