YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Apoletlerinizi sökeceğim''
Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin ''rüşvet'' iddiaları nedeniyle iki gündür gerginlik yaşanan oturumu, benzer görüntülerle bugün de devam etti.
''Apoletlerinizi sökeceğim''
11 Mart 2010 / 18:02 Güncelleme: 11 Mart 2010 / 18:23

Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, başkanlığında yapılan oturumdaki konuşmasında, yaşanan tartışmalar nedeniyle meclisin itibarının zedelendiğini belirterek, vatandaşlardan özür diledi.

Durak, konuşmasından sonra, gündem maddelerine geçileceğini ifade etmesi üzerine, bazı üyeler itiraz etti ve meclis tutanaklarının oylanması gerektiğini söyledi.

Bu sırada, MHP'li meclis üyesi Mustafa Tuncel de son iki gün içindeki oturumlarda yaptığı konuşmaların tutanaklara geçirilmesini istedi. Bu esnada yerinden kalkan Tuncel ile Durak arasında tartışma yaşandı. Hakaret içerikli sözlerin de sarf edildiği tartışma sırasında Durak, Tuncel'in zabıta görevlilerince salondan çıkarılmasını istedi.

Zabıtaların müdahale etmediği Tuncel, diğer meclis üyeleri tarafından sakinleştirilerek, yerine oturtuldu. Durak ise talimatını yerine getirmediğini ifade ederek, zabıta personeline ''apoletlerini sökeceğini, yerlerine başkalarını getireceğini'' söyledi.

Daha sonra geçilen gündem maddelerinde de Durak ile Tuncel arasındaki tartışmalar devam etti. Durak, Tuncel'in rüşvet iddialarını unutturmak için gündemi değiştirmeye çalıştığını öne sürdü.

Bir arsaya ilişkin imar değişikliğini içeren son gündem maddesi görüşülürken ise Tuncel, söz konusu arsanın Durak'a ait olduğunu, bu maddede oturuma başkanlık yapmasının usule aykırı olacağını söyledi.

Durak ise arsayı metrekaresi 30 liradan sattığını belirterek, imar değişikliğinin kabul edilmesi halinde buraya konut yerine okul yapılmasının mümkün olduğunu söyledi.

Daha sonra yapılan oylamada ise imar değişikliği teklifi reddedildi.

Oturum, meclisin bir sonraki ay toplanmasına karar verilmesiyle sona erdi.


-TUNCEL İÇİN İHRAÇ İSTEMİ-


Bu arada, MHP Adana İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Çukurova ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Tuncel'in kesin ihraç istemi ile İl Disiplin Kuruluna sevk edildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

''Adana kamuoyunda bir süredir tartışılan 'İmar Partisi' iddialarında, kendisinin de kabul ettiği üzere adı 'İmar Partisi Genel Başkanı' olarak geçen Çukurova ve Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi Mustafa Tuncel, tüzüğümüzün 4. maddesinin C,D ve E fıkralarına istinaden kesin ihracı gerektiren 'partiyi şahsi menfaatlerine alet etmek' suçunu işlediği iddiasıyla İl Disiplin Kurulumuza sevk edilmiştir.' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler