YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AP'den skandal açıklama: Türkiye'ye müdahale edebiliriz!
Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri "bizim bir aday ülke olarak Türkiye'nin işlerine karışmamız mantıklı" dedi.
AP'den skandal açıklama: Türkiye'ye müdahale edebiliriz!
31 Ağustos 2016 / 17:51 Güncelleme: 31 Ağustos 2016 / 18:00

AP Dış İlişkiler Komitesinde, Komite Başkanı Elmar Brok ve AP Türkiye Raportörü Kati Piri'nin geçen hafta Türkiye'ye yaptıkları ziyaret ele alındı.

Piri, "Türkiye, AB'nin üyesi olmaya çalışıyor, AB, Türkiye'nin değil. Dolayısıyla bizim bir aday ülke olarak Türkiye'nin işlerine karışmamız mantıklı. Türkiye kendi isteğiyle müzakerelerde yer alıyor. Dolayısıyla iç işlerine müdahale etmek doğru. Ne yazık ki birçok ülkede baskı giderek artıyor. Bu ülkelerdeki Türk azınlıklar sakinleşmeli. Türkiye'de olanlar bizim ülkemize yansıtmamalı" değerlendirmesinde bulundu.

"DARBENİN TOPLUM ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİ GÖREMEDİK"

Öte yandan darbe girişimine ilişkin verdikleri tepkilerinin geç olmadığını savunan Piri,"Hollanda basınında, 247 sivilin öldürülmesinden ziyade bunun sahte bir darbe olduğu yönünde haberler yer aldı. Bence hata olan buydu. Elbette ki darbeyi hemen kınadık ancak darbenin toplum üzerindeki etkisini göremedik" dedi.

 // Ben Kerim hepinizi severim
Bizde sizin işlerinize karışmamiz gayet mantıklı olacaktır. 15.10.2016 da Avrupa Birliğine üye olacağız Nokta!...
03 Eylül 2016 09:25
çok geç olmadan, ey devlet..
 // hursit dilaver
bana bakın bunlar yavaş yavaş, 15 temmuzda yapamadıkları işgali BU BAHANELERLE YAPACAKLAR. ONUN İÇİN EY DEVLET, HALKI SİLAHLANDIRIN.bari, istanbulun işgalinde komşusuna İSTANBUL ARTIK BİZİM OLDU diyen italyan komşunun alnının şakından vuracak silahımız olsun.yoksa bakar dururuz.içimizdeki fransızlar da bayram eder. ARTIK CUMAYA GİDENLERE, NE CUMASI LAN, BAK MİNAREDE FRANSİZ BAYRAGI DALGALANIYOR diyen sütçü imam da bulamayız.bulsak da silahsiz imam ne eder..o zaman artık 15 temmuz gibi de olmaz...
02 Eylül 2016 Cuma 15:54
 // Ömer
Ömer, bizim inancımızda, anlayışımazda ağaca Çocuk-yaşlı ve kutsal mabedlere zarar vermek yoktur.sen kimlerin ömeri'sin? Numan amcanı duymasın sakın!...
01 Eylül 2016 07:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler