YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AP'den darbe girişimi sonrası ilk ziyaret
Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Piri ve Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Brok yarın Türkiye'yi ziyaret edecek.
AP'den darbe girişimi sonrası ilk ziyaret
22 Ağustos 2016 / 23:14 Güncelleme: 22 Ağustos 2016 / 23:15

Avrupa Parlamentosu (AP) yetkilileri, darbe girişimi sonrası Türkiye'ye ilk ziyareti yarın gerçekleştirecek.

AP Türkiye Raportörü Kati Piri'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Piri ve AP Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Elmar Brok, yarın Türkiye'de temaslarda bulunacak.

Ziyarette Piri ve Brok, hükümet yetkilileri, muhalefet partileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelecek.

39 GÜN SONRA İLK ZİYARET

FETÖ 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası yapılacak ilk AP ziyareti, 23-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek. Açıklamada, ziyaretle ikilinin Türkiye'deki mevcut duruma ilişkin ilk elden bilgi almayı amaçladıkları belirtildi.

Türkiye, Avrupa Birliği (AB) ve AP'yi aday bir ülkeye yeteri kadar destek vermemekle suçluyor ve bu kurumlardan darbe girişimi sonrası herhangi bir ziyaretin gerçekleşmemesini eleştiriyor.

AKILLARI BAŞLARINA ANCA GELDİ
 // YİĞİT
ABD ve onların uzantıları Avrupa Devletlerinin akılları ancak yerine geldi. Gariplerim ne yapsınlar Türkiye'de organize ettikleri darbeyi büyük bir iştahla bekliyorlardı. Bana kalırsa Osmanlı Devletine yaptıkları gibi darbe girişimi gerçekleşseydi, Türkiye'nin neresini hangi ülkenin işgal edeceğinin bile anlaşması yapılmıştı. Umduklarına nail olamayınca şoka girdiler. Ve şoktan ancak kurtuldular. Artık yalakalığa başlarlar. İnşaallah Türkiye bu beladan daha güçlü çıktı. Sakalın kesilmesi misa...
23 Ağustos 2016 Salı 09:16
Türkiye'nin ayakları öpülecek : Öp !
 // Rasim DUMAN
Adamlarının 15 Temmuz'dan sonra da bir "iş çıkaracağı" ümidi ile, 39 gün beklediler ; baktılar ki "iyi çocuklarda" bir hayat emâresi yok, "bâri tarafımızı daha fazla belli etmeyelim" düşüncesi ile, "özür" ziyâretine geliyorlar. Bizim yapmamız gereken birşey var : Çok düşük profilli bir protokol uygulamak; Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan tarafından "kabul" edilmemek. Burunları sürtülsün biraz, bizim de yüreğimiz soğusun. Ne olur, yapın bu dediklerimi, "Devletlûlarımız"....
22 Ağustos 2016 Pazartesi 23:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler