YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antep'teki cinayette gelişme
Gaziantep'te cesedi evlerinin bir alt sokağında bulunan 5 yaşındaki kız çocuğunu tecavüz ettikten sonra boğduğu iddia edilen 16 yaşındaki cinayet zanlısı adliyeye sevk edildi...
Antep'teki cinayette gelişme
18 Mayıs 2011 / 14:13 Güncelleme: 18 Mayıs 2011 / 16:00

Gaziantep'te, ailesi tarafından kaybolduğu bildirilen ve daha sonra cesedi bulunan 5 yaşındaki Fatma Demir'in cinayet zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Veli Y. (16), Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip tarafından iki saat süreyle çapraz sorguya alındı.

Zanlı Veli Y, suçunu itiraf ettikten sonra, yaşının küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Zanlı, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Veli Y'nin Çocuk Şube Müdürlüğünden çıkarılışı sırasında, polis ekipleri, çevredeki cadde ve sokakları araç ve yaya trafiğine kapattı. Çok sayıda polisin geniş güvenlik önlemi almasının ardından zanlının şubeden çıkarıldığını gören, öldürülen kızın çok sayıda yakını, polis aracına saldırarak zanlıyı linç etmek istedi.

Polis ekipleri, cop ve biber gazı kullanarak kalabalığı dağıttı.

Kız çocuğunun yakınları ile polis arasında çıkan arbedede bazı polis memurları ile kız çocuğunun yakınlarından bazıları yaralandı.

Zanlının, emniyetteki ifadesinde, mahallede o gün düğün olduğunu, annesi ve iki kardeşinin düğüne gittiklerini belirterek şunları söylediği öğrenildi:

''Ben de kapının önünde oyun oynayan bir kız çocuğunu görünce onu içeriye çağırdım. Onunla birlikte olmak isteyince ağlamaya başladı, boğazını sıktım, bir türlü durmadı, çok bağırınca sesi dışarıdan duyulur endişesiyle panikleyip boğazını şiddetli şekilde sıktım, küçük kızın bir anda sesi kesildi. Daha sonra annem ve kardeşlerim eve geldi, ben de hava almak üzere evden ayrıldım. Cesedi iki gün merdivenlerin altında yer alan kilerde sakladım. Ancak önceki gün gece sabaha karşı polis ekiplerinin tüm mahalledeki ev sahiplerinin ifadesine başvuracağı ve ardından evlerde arama yapacaklarını söylemeleri üzerine cesedin evde bulunmaması için bitişiğimizdeki binanın önünündeki yola atıp içeriye girdim.''

Cenazenin mahalleye getirilişi sırasında evde olmadığını, mahalleden birilerinin kendisinden şüphelenebileceği ihtimaline karşı başka bir yere gittiğini ve olaydan çok pişman olduğunu söylediği ifade edildi.

Babasının uyuşturucu satmaktan Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunduğu belirlenen zanlının, ailenin 4 çocuğundan en büyüğü olduğu bildirildi.

POLİS, 100'DEN FAZLA EVDE ARAMA YAPTI

Bu arada, polisin 100'den fazla evde arama yaptığı, Veli Y'nin olay sırasında evde yalnız olduğunun belirlenmesi üzerine ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldüğü, burada şüpheli tavır ve çelişkili ifadelerde bulunması üzerine çapraz sorguya alındığı ve suçunu itiraf ettiği belirtildi. Zanlının evinde, öldürülen kız çocuğuna ait bir çift terlik ile kanlı bez bulunduğu kaydedildi.

Aydınlar Mahallesi'nde, pazar günü öğleden sonra kaybolan Fatma Demir'in (5) cesedinin evlerinin bir alt sokağında önceki gün bulunmasının ardından yapılan otopsi sonucu, çocuğun tecavüz edildikten sonra elle boğulduğu tespit edilmişti. Fatma Demir'in cenazesi, dün Gaziantep Bahaettin Nakıboğlu Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından asri mezarlıkta toprağa verilmişti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler