YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da mühimmat bulundu...
Türkiye'de nereyi kazsan mühimmat çıkıyor... Yine bir mühimmat haberi, bu kez Antalya'dan geldi. Antalya'da dünyaca ünlü Konyasahili'nde denize giren gençler bakın ne buldu?
Antalya'da mühimmat bulundu...
06 Mayıs 2010 / 14:10 Güncelleme: 06 Mayıs 2010 / 14:58

 Antalya Deniz Polisi, bir ihbar üzerine Konyaaltı varyantı civarında denizden 78 mermi çıkardı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Konyaaltı varyantı civarında, bir dalış okulu öğretmenlerinin gözetiminde dalan 8 dalgıç, deniz altında çok sayıda mermi gördü. Deniz dibinden ilk etapta 54 mermi çıkaran öğretmenler, polise ihbarda bulundu. İhbar üzerine Antalya Deniz Polisi'ne bağlı dalgıç polisler, bölgede iki dalış yaptı.

Dalgıç polisler, kıyıya 8-10 metre mesafede ve yaklaşık 5-10 metre derinlikte ilk dalışta 14, ikinci dalışta ise 10 mermi çıkardı. Böylece deniz dibinden çıkarılan mermilerin sayısı 78'e ulaştı. Mermilerin büyük bölümünün G-3 piyade tüfeğine ait oldukları, bir bölümünün ise menşei ve tipinin belirlenemediği öğrenildi. Mermilerin oksitlenmediği, bu nedenle de denize kısa süre önce atıldığının tahmin edildiği ifade edildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Müdürlüğüne bağlı bir ekip bölgeye gelerek, deniz polisince çıkarılan mermileri poşettee teslim aldı. Polisin, mermilerle ilgili ayrıntılı inceleme yapacağı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor (A.A.)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler