YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da 'gezi parkı' gerginliği
Antalya'da, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek isteyen, AK Parti İl Başkanlığı’na ulaşmak isteyince polisle karşılaştı.
Antalya'da 'gezi parkı' gerginliği
02 Haziran 2013 / 22:35 Güncelleme: 02 Haziran 2013 / 22:51

Polise taş ve sopalarla saldıran gruba biber gazı ve basınçlı suyla müdahale ediliyor. Göstericilere vatandaşlarında taşlarla saldırması ortamı gerdi.  
 
Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto için bu sabah saat 04.00’a kadar devam eylem bugün yine başladı. Saat 17.00 sırasında AK Parti İl Başkanlığı’na ulaşmak isteyen yaklaşık 300 kişilik grup karşısında yine polisi buldu.

Gazi Bulvarı’na barikat kuran polis il binası çevresinde de, göstericileri il binasına yaklaştırmadı. Karşısında polisi gören grup bu kez bellemeden taş, sopa ve cam şişelerle saldırıya geçti. Polis gruba, tazyikli su ile müdahale etti. Buna rağmen taşlı saldırıya devam eden gruba biber gazı ile müdahale  edildi. Bunun üzerine göstericiler yine refüjdeki korkulukları ve parklardaki kamelyaları, bankları sökerek yolu kapattı. Çöp konteynerlerinide yola deviren göstericiler, kamelyaları ve lastikleri yol ortasında ateşe verdi. Sık sık polisle karşı karşıya gelen göstericilerin sapan kullanmaları da dikkat çekti. Atılan gazlardan bulvarın sağ ve solunda bulunan mahalle sakinleri etkilendi. İki gündür gaz yediklerini söyleyen vatandaşlar, hep birlikte göstericileri taşlamaya başladı. Göstericiler ile vatandaşların karşı karşıya gelmesi ortamın gerilmesine neden oldu. Vatandaş polisin ilerlemesini sağlamak için yola kurulan barikatları kaldırdı. Polis vatandaşların göstericilere saldırması üzerine, “ Lütfen sağ duyu ile yaklaşın. Onların istediği de bu. Sakin olun. Lütfen caddeyi boşaltın. Çalışacak yerimiz kalmadı. Bu işi bize bırakın’ uyarısında bulundu. Polisin gözaltına aldıkları bazı çocukların ağladıkları görüldü. Gözaltına alınanların bugün serbest bırakılanlar olduğu bildirildi. Polis göstericilere müdahalesi devam ediyor.İHA

23:01
 // alet olmayin
Bdp liler ortami geriyor, provakotölük yapiyorlar, bdp lilerin oyunlarina gelmiyelim....
02 Haziran 2013 23:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler