YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da gemi battı
Antalya'da gemi battı
17 Aralık 2010 07:25
Antalya'da bir yük gemisi karaya oturdu...

Antalya'da gece saatlerinde şiddeti artıran rüzgar ile fırtına sebebiyle karaya sürüklenen yük gemisinde kurtarılan 17 personelden 15'i çeşitli hastanelere gönderildi.

Antalya'da fırtınaya yakalanan Bolivya bandıralı 5 bin 91 grostonluk Sea Bright adlı kuru yük gemisi, şehir merkezindeki Yavuz Özcan Parkı kıyısındaki falez kayalıklarına çarparak yan yattı.

Karaya oturan gemiden telsizlerle yardım istendi. Bölgeye sevk edilen 110 itfaiye, polis ve sivil savunma ekipleri gemiye ulaşmak için fırtına ve yağış altında büyük çaba harcadı. Şiddetini artıran yağmur nedeniyle güçlük çeken ekipler halatlar yardımıyla gemiye ulaştı. Bolivya Bayraklı olduğu belirlenen boş gemi, personeli 2 saatlik bir kurtarma çalışmasının ardından uzatılan ip ve halatlarla çıkarıldı.

Kurtarma çalışmaları öncesi ise 16'sı Mısırlı, 2'si Suriyeli Olmak Üzere 18 Mürettebatın Bulunduğu Gemiden ismi ve uyruğu öğrenilemeyen bir gemicinin panikle dalgalara atladığı iddia edildi. Halatlar yardımıyla kurtarılan 17 personelden 15' hazır halde bekletilen ambulanslara alınan alınarak, Antalya'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Kurtarma operasyonu ve geminin akıbeti ile ilgili de herhangi bir yetkilinin açıklama yapmaması ise dikkat çekti. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler