YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da çok şiddetli patlama: 3 kişi öldü
Antalya'da bir iş hanında tüp patladı
Antalya'da çok şiddetli patlama: 3 kişi öldü
03 Haziran 2009 / 14:59 Güncelleme: 03 Haziran 2009 / 00:00

Antalya'da patlama: 3 kişi öldü


Antalya'da bir iş hanında tüp patladı. Patlamada ölenlerin sayısı 3'e çıktı.


Sabah erken saatlerde meydana gelen şiddetli patlamanın etkisi ile çevre binaların çoğunun camları kırıldı. Esnaflar, patlamanın çok şiddetli olduğunu ve içeride tüp patlamasından şüphelendiklerini ifade etti.


Olay yerine gelen güvenlik güçleri ikinci bir patlamanın olmasına karşı güvenlik önlemleri alırken, apartman sakinleri ve komşu esnaflar geç müdahale ettiği gerekçesiyle itfaiyeye tepki gösterdi. Uzun süre yanan binada alevler kontrol altına alındı. (CİHAN)


YANGINDA BİRİ KADIN İKİ KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI, BİR KİŞİNİN DE KAYIP OLDUĞU SANILIYOR


Antalya'daki bir tekstil atölyesinde meydana gelen patlama ve ardından çıkan yangında biri kadın iki kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.


Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş, yangın mahallinde gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 08.30 sıralarında İsmetpaşa Caddesi'ndeki Murat Tekstil Atölyesinde bir patlama meydana geldiğini ve ardından yangın çıktığını belirterek, söndürme çalışmalarını yürüten itfaiye ekiplerinin, biri kadın, iki kişinin cesedini bulduğunu kaydetti.


Kaymakam Kocabaş şunları söyledi:


''Patlama ve yangına, gaz sıkışmasının sebep olduğunu tahmin ediyoruz. Patlama, elektrik düğmesine basılmasıyla meydana gelmiş. Binanın gece bekçisi Mustafa Kınay da yaralı. İş yerinde çalışan biri kadın iki kişi vefat etti. Cesetlere ulaşıldı. Atölyede sanayi tipi LPG tüpü kullanıldığı yolunda bilgiler var. Yangın tüm yönleriyle araştırılıyor. Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümünden üç öğretim görevlisi bilirkişi olarak incelemeye başladı. Savcı ve polis ekipleri de soruşturmayı sürdürüyor. Cesetler yanık olduğu için kimlikleri net olarak tespit edilemedi. Ölenlerin kimliklerini tespit etmeye çalışıyoruz.''


-İTFAİYE DAİRE BAŞKANI PEHLİVAN-


Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan da Antalya'nın bugün iki büyük yangın yaşadığını, birinin Topçular'daki depo yangını, diğerinin de gaz sıkışması sonucu tekstil atölyesinde meydana gelen yangın olduğunu söyledi.


Tekstil atölyesindeki yangına Kaleiçi İtfaiye Grubunun 4 dakikada müdahale ettiğini ve takviye ekiplerle söndürme çalışmasının yapıldığını kaydeden Pehlivan, ''Bu yangının gaz sıkışması sonucu hacim patlaması nedeniyle meydana geldiği yolunda şüphelerimiz var. Ama kesin nedenini araştırıyoruz. İki kişinin cesedine ulaştık. İş hanının gece bekçisi, patlamanın etkisiyle caddeye fırlamış'' dedi.


Pehlivan, olayda iki kayıptan bahsedildiğini, bu iki kişiden birinin cesedini bulduklarını, kayıp olduğu belirtilen diğer kişiye ilişkin araştırmaların ise sürdüğünü bildirdi.


''Can kurtarma çabası içindeyiz'' diyen Pehlivan, söndürme çalışmaları sırasında itfaiye görevlisi Ömer Selçuk'un da hafif şekilde yaralandığını kaydetti. Bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirten Pehlivan, ''İlk tespitlerimize göre tekstil atölyesinde patlamanın etkisiyle çok büyük tahribat meydana gelmiş'' diye konuştu.


AAGÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler