YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da 3 kişi daha serbest
Antalya'da 3 kişi daha serbest
09 Haziran 2010 14:09
Antalya'da temizlik ihalelerine feat karıştırdıkları iddasıyla gözaltına alınanlardan 3 kişi daha serbest bırakıldı....

Antalya, İzmir, Ankara ve Adana'daki bazı belediyelerin temizlik ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiası üzerine düzenlenen operasyonda gözaltına alınanlardan 3'ü daha savcılıkça serbest bırakıldı.

A.Y'nin sahibi olduğu Antalya merkezli temizlik şirketinin girdiği bazı belediye ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla Antalya Cumhuriyet Savcılığının koordinasyonuyla başlatılan operasyonda gözaltına alınan, belediye yöneticileri ve personeli ile şirketin sahibi ve çalışanlarının aralarında bulunduğu zanlıların sorgusu sürüyor. Zanlılar sağlık kontrolünden geçirildi.

Polis, operasyon kapsamında bir yerel gazetenin idarecisi ve köşe yazarı M.T'yi de gözaltına aldı. Gazetecinin, rüşvet karşılığı köşe yazısı yazdığı iddia edildi.

Operasyonda gözaltına alınan toplam 65 kişiden 10'unun savcılık tarafından serbest bırakılmasıyla gözaltındaki kişi sayısı 55'e düştü.

Gözaltında bulunan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e temizlik şirketi tarafından aylık 30 bin TL rüşvet ödendiği ve özel işlerinde kullanmak için bir araç tahsis edildiği öne sürüldü.

İhaleleri kazanmak için görevlilere rüşvet verdiği öne sürülen A.Y'nin sahibi olduğu temizlik şirketinin, bazı araçlarını, birden fazla belediyede çalışıyor gibi göstererek haksız kazanç elde ettiği de iddia edildi.

Antalya merkez ilçe Muratpaşa Belediyesinde belediye başkan yardımcıları ve şube müdürlerinin de aralarında bulunduğu kamu görevlileri ile belediye ihalelerine giren A.Y'nin sahibi olduğu temizlik şirketinin sahiplerinin ihalelere fesat karıştırma, rüşvet alma ve verme, suç örgütü kurmak suçlarından gözaltına alınmasıyla başlatılan ''Kasırga'' adlı operasyon, 4 ildeki toplam 7 belediyenin ihalelerine yönelik genişletilmişti. Operasyonlarda 64 kişi gözaltına alınmış, gazeteci M.T'nin de gözaltına alınmasıyla bu sayı 65'e çıkmıştı. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler