YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya şehidini uğurladı
Hakkari'de çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak, Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.
Antalya şehidini uğurladı
06 Nisan 2012 / 19:32 Güncelleme: 06 Nisan 2012 / 19:40

Şehit Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak'ın cenazesi, Bahçelievler Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Cenaze gelmeden önce Şarlak'ın annesi Gülderen Şarlak, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün yas tutmadıklarını söyledi.

Gülderen Şarlak, ''Ayılıp bayılmayacağız, düğünümüz var. Böyle bir düğün kime nasip olur ki  Bir cenaze evi böyle mi olur  Düğün bu. Herkes düğünümüze davetli. Ben sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızdan sadece tek bir şey istiyorum. Tapumu istiyorum. Kanımı bu vatan için verdim. Tapumu istiyorum. Sakın ola ki anayasayı bozmasınlar'' dedi.

Anne Şarlak, bugün sadece Manavgat'ta değil Türkiye'nin her yerinde Kur'an-ı Kerim okunduğunu belirterek, ''Biz dindar bir çocuk yetiştirmişiz'' diye konuştu.

Kendisini teselli etmek için yanına gelen Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e Şarlak, ''Dindarlık farklıymış. O kadar dindarız ki 'şehit oldu' diye ağlamıyoruz. Hz. Muhammed S.A.V. var yanında. Ağlamak neyime'' dedi. 

Şehit Jandarma Üsteğmen Şarlak'ın cenazesi evinin önünde okunan duanın ardından Külliye Camii'ne doğru araçla yola çıkarıldı. Vatandaşların da yürüyerek eşlik etmesi yüzünden güçlükle ilerleyen konvoy, D-400 Karayolu'ndaki Çevre Yolu Köprüsü'nde durduruldu. Şehit Şarlak'ın cenazesi burada vatandaşların ellerinde Külliye Camii'ne getirildi.


-''Ağlamayacağım''-


Külliye Camisi önünde gazetecilere konuşan anne Güldüren Şarlak, ağlamayacaklarını söyledi. Kur'an-ı Kerim'in ''Şehitlere ölü demeyin'' dediğine değinen Şarlak, ''Onlar Hz. Muhammed'in yanında. Sadece kılıfını koyacağız. Biz inançlıyız, Müslümanız. Biz dinimizi kimseden öğrenmedik. Biz meali zaten okuyoruz'' dedi.

Baba Uğur Şarlak da gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

''Baş şehrimizi sarmışlar. Uzantıları varmış. Uzantılarını da hep beraber ezeceğiz arkadaşlar. Bu yumruğumuzla ezeceğiz arkadaşlar. Vura vura ezeceğiz. O böcekleri o pislikleri, o hainleri, ezeceğiz. Uzantıları Meclis'ten çıksınlar defolsunlar. Onların hiçbir şeyini istemiyoruz biz. Sayın Başbakanım, Sayın cumhurbaşkanım, 1970'li seneleri hatırlayın. Sayın Başbakanım Türk Talebe Birliği başkanı olarak miting vermiştiniz, orada hep beraberdik. Dava arkadaşıydık. Sayın Cumhurbaşkanım sizinle aynı okulu bitirdik sizden arz ediyorum. İstekte bulunmak istiyorum. Bizi onurlandırmanızı istiyorum. Teşekkür ediyorum. Bu eski okul arkadaşınıza hak verirsiniz.''

Törene Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak'ın yakınlarının yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Manavgat Kaymakamı Emin Osman Bulgurlu, siyasi partilerin Antalya milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ve binlerce vatandaş katıldı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, şehit üsteğmenin anne ve babasına başsağlığı diledi. Gülderen Şarlak'ın elini öpen Orgeneral Kalyoncu, ''Şehitlerin annelerinin eli öpülür'' dedi. Anne Gülderen Şarlak, Kalyoncu'dan hainlerin bulunmasını istedi.

Şehit Ahmet Ozan Şarlak'ın cenaze namazını, Antalya Müftüsü Ahmet Çelik kıldırdı. Şehit Şarlak'ın cenazesi, Hisar Mezarlığı'nda defnedildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler