YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya cayır cayır yanıyor!
Antalya cayır cayır yanıyor!
28 Haziran 2014 20:21
Antalya'da Adrasan'da çıkan orman yangını sürüyor. Alevlerin yaklaştığı ev, otel ve pansiyonlar boşaltıldı.

Kumluca ilçesine bağlı Adrasan Mahallesi'ndeki ormanlık alanda çıkan yangının yerleşim alanlarına sıçradığı, 2 otel ile bazı günübirlik küçük işletmelerin zarar gördüğü, bölgedeki diğer otel ve tesislerin boşaltıldığı bildirildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnceboyun mevkisindeki ormanlık alanda öğle saatlerinde başlayan yangının devam ettiğini bildirdi.

Henüz kontrol altına alınamayan yangının yerleşik alana sıçradığını anlatan Baştürk, "Rüzgar nedeniyle yangın otellerin bulunduğu alana da sıçradı. Şu andaki bilgilerimize göre 2 otel ile bazı günübirlik küçük işletmeler yandı. Bunlar kullanılamaz hale geldi. Yangın bölgedeki bazı tesisleri de tehdit ediyor. Bu nedenle otellerimizi boşaltıyoruz" dedi.

Baştürk, yangında can kaybı ve yaralı olmadığı bildirdi.

Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk de yangının yaklaşık 50 hektarlık alana yayıldığını ifade etti.

Yangına müdahale eden hava araçlarının bölgedeki fırtına ve yoğun duman nedeniyle verimli çalışamadıklarını söyleyen Türk, karadan müdahalenin da güçlükle yapılabildiğini ifade etti.

Türk, yangın söndürme işçilerinin dumandan etkilenmemeleri için de tedbirli davranıldığını kaydetti.

Yangından bölgedeki otellerin, tesislerin zarar gördüğünü dile getiren Türk, "Duman ve fırtına nedeniyle yangını söndürmekte güçlük yaşanıyor ancak civarda bulunan otellerin, pansiyonların yanmaması için tedbirler alıyoruz. Yangından zarar gören oteller, pansiyonlar var. Bu nedenle bölgedeki insanlar panik halde" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler