YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anneyle çocuğu polis kurtardı
Adana'da terör örgütü lehine izinsiz gösteri yapan grubun attığı molotof kokteyli bir evin camından girerek yangına neden oldu. Evde bulunan anne ile 2 çocuğu yanmaktan çevik kuvvet kurtardı.
Anneyle çocuğu polis kurtardı
12 Kasım 2011 / 18:33 Güncelleme: 12 Kasım 2011 / 18:48

Adana'da yasadışı gösteri yapan terör örgütü yandaşlarının molotof kokteyli atarak ateşe verdikleri evde çıkan yangında mahsur kalan anne ile 2 çocuğunu polis kurtardı.

Olay, merkez Seyhan ilçesi Ova mahallesi 52. sokakta yaşandı. Bölücü terör örgütü lehine izinsiz gösteri yapan grup yolu kapatıp, lastik yaktı. Göstericiler, çevik kuvvet polislerine taş, havai fişek ve el yapımı bombalarla da saldırdı. Bu sırada iki katlı bir evin camından içeri giren molotof kokteyli, yangına sebep oldu. Polis, alevlerin yükseldiği ev için itfaiye ekiplerine haber verdi. Ardından gaz maskeli çevik kuvvet polisleri, göstericilerin taş ve molotoflu saldırısına aldırmadan yanan binaya girip evde mahsur kalan anne ile 2 çocuğunu dışarı çıkarmayı başardı. 

Polisin kurtardığı ismi açıklanmayan genç kadın, göstericilere tepki gösterdi. Evinde büyük maddi hasar meydana gelen kadın, "Devlet bizim her şeyimize sahip çıkarken bunların yaptığı ne? Bu yaptıkları insanlık değil. Devlet bize bütün haklarımızı veriyor. Ne istiyor bunlar? Anaları sahip çıkmıyor. Doğurup sokağa atıyorlar." diyerek göstericilere tepki gösterdi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler