YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Annesi kafa karıştırdı: Benim kızım değil
Canlı bomba eyleminde bulunan Elif Sultan Kalsen'in annesi, kızını teşhis için gittiği Adli Tıp çıkışında "Benim kızım değilmiş" dedi.
Annesi kafa karıştırdı: Benim kızım değil
07 Ocak 2015 / 13:58 Güncelleme: 07 Ocak 2015 / 14:05

Sultanahmet'te Turizm Şube Müdürlüğü'ne canlı bombalı saldırıda bulunan Elif Sultan Kalsen'in ailesi Adli Tıp'ta kendilerine gösterilen cansız bedenin kızlarına ait olmadığını söyledi.

Elif Sultan Kalsen'in annesi Şirin ve babası Mehmet Kalsen, Adli Tıp'a geldiler. Anne Şirin Kalsen, Adli Tıp girişinde ağlayarak "Benin kızım böyle bir şey yapmaz" dedi.

"Benim kızım değilmiş" 

Avukatları Ebru Timtik ile birlikte nöbetçi savcı nezaretinde canlı bombanın cenazesi aileye gösterildi. Aile, çıkışta kendilerine gösterilen cesedin kızlarına ait olmadığını söyledi. Cumhuriyet savcısı da bununla ilgili tutanak düzenledi. Kocaeli'nde yaşayan aile, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şirin Kalsen çıkışta "Benim kızım değilmiş. Beni çekmeyin" dedi.

"Ailesi cesedi teşhis edemedi"

Avukatı Ebru Timtik de ''İçeriye girdik. Anne ve babası da vardı. Bize 1.60 boylarında, beyaz tenli bir kadının cenazesini gösterdiler. Ancak bu Elif Kalsen değil. Ailesi cesedi teşhis edemedi'' diye konuştu.

Avukat: Daha önce hiç görmemiştim

Ailesi bir süredir Elif Kalsen'le bağlantı kuramadıkları için medyada çıkan haberlere dayanarak canlı bomba saldırısını yapan kişinin kızları olabileceğini düşündüklerini belirtti. Avukat Timtik, ''Bize gösterilen kişiyi daha önce hiç görmemiştim'' şeklinde konuştu.

DHKP-C eylemi üstlendi

Saldırıyı üstlenen DHKP-C örgütü de kendi sitelerinden yatığı açıklamada "Feda eylemini gerçekleştiren savaşçımız Elif Sultan Kalsen'dir. Şehidimize ilişkin açıklamayı yarın yapacağız." dedi.

Emniyet kaynakları yalanladı

Ancak bugün Emniyet kaynakları canlı bombanın kimliğinin doğru olmadığını belirtti. DHKP-C üyesi olan Kalsen'in ismi daha önce de sık sık gündeme gelmişti. İlk olarak Sultangazi Polis Merkezi'ne yapılan ve polis memuru Bülent Özkan'ın şehit olduğu saldırının ardından "9 canlı bomba aranıyor" haberiyle gündeme gelmişti. Ancak Kalsen bu iddia sonrasında 2 arkadaşı ile birlikte kameralar karşısına geçerek açıklama yapmış ve "Biz canlı bomba değiliz" diyerek iddiaları yalanlamıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler