YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anneler günü mesajı!
Anneler günü mesajı!
12 Mayıs 2012 13:02
Kılıçdaroğlu'ndan anneler günü mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Kavgada bile poşusunu, leçeğini, yazmasını ortaya atan ana, kavgayı bitirir. Öyleyse haydi anneler, artık söz de karar da sizin olsun'' değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, annelerin çok kutsal olduğunu, evlatların her yıl olduğu gibi, bu yıl da Anneler Günü'nde, annelerini ziyaret ederek ellerini öpeceklerini, en güzel sözleri söyleyeceklerini belirtti.

Bunların her evladın görevi, her annenin de hakkı olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Çünkü sizler, yeri asla doldurulamayacak, paha biçilemeyecek değerlerimizsiniz. Öylesine kutsal bir değersiniz ki, Peygamberimiz Hazreti Muhammed, 'cennet anaların ayakları altındadır' demiş. Yetim hakkı yemeyen, kul hakkına göz dikmeyen, yalan söylemeyen, insan ve yurt sevgisiyle dolu herkesin gitmeyi dilediği cenneti, anaların ayakları altına sermiş. Peki, böylesine kutsal, böylesine saygın, yemeyip, yediren, içmeyip içiren, canından can veren anneler, günümüzde neden mutsuz ''

Boşanmaların neden arttığını, şiddetin neden durmadığını soran Kılıçdaroğlu, annelerin kız çocuklarının gelin, erkek çocuklarının da çırak olacak diye yüreğinin sıkıştığını, gözü gibi koruduğu çocuklara bir bardak sağlıklı süt bile içirilemediğini ileri sürdü.

Anneleri, Anneler Günü'nde seslerini yükseltmeye çağıran Kılıçdaroğlu, ''Biliyorum ki, kavgada bile poşusunu, leçeğini, yazmasını ortaya atan ana, kavgayı bitirir. Öyleyse haydi anneler, artık söz de karar da sizin olsun. Çıkın ortaya, biz de varız deyin, sesinizi yükseltin ve sorunlara el koyun. Bilin ki sizin el koyduğunuz sorun çözülür ve gelecek anneler günü çok daha mutlu, çok daha huzurlu kutlanır'' ifadelerine yer verdi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler