YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Annede, babada, soyda, sülalede vicdan yok
Münevver Karabulut için dün Şişli Camii'nde okutulan mevlide yüzlerce kişi katıldı
Annede, babada, soyda, sülalede vicdan yok
20 Nisan 2009 / 08:02 Güncelleme: 20 Nisan 2009 / 00:00

Münevver Karabulut için dün Şişli Camii'nde okutulan mevlide yüzlerce kişi katıldı. Dede Mehmet Karabulut, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun ailesi ve avukatına öfkeliydi. Dede Karabulut, 'Ölümse ölüm kalımsa kalım. Gelsin beni de öldürsünler' diye isyan etti


Etiler'de kafası kesilmiş bir halde çöp konteynırı içinde cesedi bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut için dün Şişli Camii'de mevlid okutuldu. Münevver'in başta ailesi olmak üzere arkadaşları ve tüm sevenlerinin katıldığı mevlid töreninde gözyaşları yine durmak bilmedi. Aileyi tanımayan ama vahşi cinayete susmak istemeyen pek çok vatandaş da camiye gelenler arasındaydı.


ÖLÜMSE ÖLÜM, KALIMSA KALIM


Adalete güvendiklerini ifade eden Münevver Karabulut'un dedesi Mehmet Karabulut, katil zanlısının ailesi ve avukatına oldukça öfkeliydi. Aileye yapılan tehditlerden yola çıkarak konuşan dede Karabulut, “Ölümse ölüm kalımsa kalım. Gelsinler beni de vursunlar' dedi. Cem Garipoğlu'nun avukatına seslenen dede Karabulut, “Utanmıyor mu o adam, çocuğa yaşı ufak demeye. 16 yaşındaki adama çocuk denir mi? Ben 16 yaşında evlendim' diye konuştu. Karabulut katil ya da katillerin hâlâ yakalanmamasıyla ilgili ise şöyle konuştu: 'Neden yakalanmadılar hâlâ? Birilerini zaptediyorlar ki yakalanmadı. Burada soğan doğranmadı. Annede, babada, soyda, sülalede vicdan yok. Yazıklar olsun.' Karabulut katil zanlısı ve ailesinin zenginliklerine güvendiklerini söyleyerek, “O zaman zengin fakiri kessin' dedi.


42 asır gibi geldi


Aradan geçen 48 günün 48 asır gibi geldiğini söyleyen Münevver'in halası Süheyla Karabulut ise Münevver'in 52'sinde Mengen Kayabaşı Köyü'nde olacaklarının haberini verdi. Soruşturmayla ilgili kendilerine asla bilgi verilmediğini ifade eden hala, 'Çaresizce bekliyoruz, elimiz kolumuz bağlı” diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler