YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne yüreği dayanamadı
Kayseri'de Dilbura ve Ahmet Tuna Tekin kardeşler için düzenlenen cenaze töreninde anne Leyla Tekin baygınlık geçirdi.
Anne yüreği dayanamadı
29 Mart 2011 / 19:03 Güncelleme: 29 Mart 2011 / 19:19

Yaklaşık 1,5 yıl önce Ramazan Bayramı'nda şeker toplarken kaybolan ve öldürülerek Yozgat'ta gömüldükleri ortaya çıkan 3 çocuktan Dilruba ve Ahmet Tuna Tekin kardeşler, toprağa verildi.

Ankara Keçiören'deki Adli Tıp Kurumunda DNA testi yapılan cenazeler cenaze aracıyla, Kayseri Talas'taki evlerinin önüne getirildi. Burada baba Hamza ve anne Leyla Tekin, cenaze aracının kapısından çocukların tabutlarına dokunarak dua ettiler.

Anne Leyla Tekin, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım'ın makam arabasıyla, baba Hamza Tekin ise ambulansla cenaze namazının kılınacağı Dedeoğlu Camisi'ne geldiler. Camiye getirilen iki kardeşin cenazeleri, yan yana musalla taşına konuldu.

Camide kılınan cenaze namazının ardından, yine cenaze arabasına konulan Tekin kardeşlerin cenazeleri, Talas'taki mezarlığa getirildi ve dualar arasında kendileri için hazırlanan mezarlara defnedildi.

Cenazeler toprağa verilene kadar metanetini koruyan anne Leyla Tekin, çocuklarının cenazeleri tabuttan çıkarılınca, acıya dayanamayarak baygınlık geçirdi. Mezarlıkta bekleyen sağlık ekipleri, anne Leyla Tekin'i sedye ile ambulansa alarak müdahalede bulundular. Bir süre ambulansta bekletilen Leyla Tekin'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İki kardeşin cenazelerinin mezarlarına konulmasından sonra, baba Hamza Tekin yakınlarının yardımıyla çocuklarının mezarlarına toprak attı. Tekin kardeşlerin defnedilmesinden sonra Kur'an okundu ve dualar edildi.

Cenaze törenine, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Tekin ailesinin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Öte yandan bir grup, açtıkları büyük boy Türk bayrağı ile sloganlar eşliğinde mezarlığa geldi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler