YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Anne kendini Hürrem baba Polat Alemdar zannerderse çocuk da...'
'Anne kendini Hürrem baba Polat Alemdar zannerderse çocuk da...'
09 Kasım 2015 17:04
Gazeteci- Yazar Sevda Türküsev, 'Anne kendini Hürrem zannederse, baba kendini Kurtlar Vadisi’nin Polat’ı zannederse çocuk da kendini Pis Yedili’deki bir tip zanneder' dedi.

Gazeteci- Yazar Sevda Türküsev, "Televizyonda diziler üzerinden, reklamlar üzerinden kötü olan şeyleri iyiymiş gibi göstermeye başladılar. Aile yapısını bozmak için bir algı operasyonu yapıyorlar. Bunu da en çok kadınlar ve çocukları kullanarak yapıyorlar" dedi.

Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen söyleşiye katılan gazeteci yazar Sevda Türküsev, ‘Algı Operasyonu ile Küresel Savaş’ başlığı altında Türkiye gündemini değerlendirdi.Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ve çok sayıda Başakşehirli vatandaş katıldı.

Bilinçaltını yönlendirme operasyonu gerçekleştirildiğini dile getiren Sevda Türküsev, "Bu, insanların beynini yönlendirmek için büyük bir silahtır. Ülkemizde bunu medya, sosyal medya ya da mahalledeki tabelalar üzerinden yapıyorlar. Televizyonda diziler üzerinden, reklamlar üzerinden kötü olan şeyleri iyiymiş gibi göstermeye başladılar. Aile yapısını bozmak için bir algı operasyonu yapıyorlar. Bunu da en çok kadınlar ve çocukları kullanarak yapıyorlar. İnancımız yozlaştırmaya çalışıyorlar, Hıristiyanlaştırılmış İslam modeli oluşturmak için aile yapımız üzerinde erozyon yapıyorlar” dedi.

Bu ülkenin vatandaşının kendilerini elit zannedenlerle aynı imkanlarla yaşamalarına tahammül edemeyen bir grup olduğunu söyleyen Türküsev, sözlerine şöyle devam etti: “Uçaklar köylü kokuyor, diyorlar. Bu ülkede eskiden zenginler uçağa binerdi. Ben uçağa bineceğiz diye kendisine kıyafet diktiren insanlar biliyorum. Birtakım gruplar bizler gibi insanları kendilerinden üstün hissediyor. Bu insanların kendi algıları ile ilgili problemleri var. Halkı sürekli aşağılayıp, kendileri ile aynı görmeyen gurup AK Parti’nin başarısını hazmedemiyor. Ülkemizde geziden beri oynanan oyun, siyasi kadronun kendi aralarındaki çalışması değil, bu gelişen Türkiye’nin üzerinde uluslararası güçlerin düzenlediği bir oyundur. Bizim medyayı kontrollü kullanmayı öğrenmemiz gerekiyor."

Türküsev, “Aile yapımızı kurtarmadan yeni nesilden bir şey bekleyemeyiz. Diziler, sosyal medyanın yönlendirmeleri ile çocuklar ailelerini yönetmeye başladı. Genç kızlarımız okuyup, öğrenmediği için dizilerdeki gibi zengin çocuklarının fakir kızlar için bayılıyor zannediyor. Hayat haddini bilmek ve bedel ödemekten ibarettir. Algı operasyonu dediğimiz şey çikolata reklamında bile var. Artık kadınlarımız kendilerini cinsel obje olarak kullandırıyorlar. Fakir olan bile Hürrem yüzükleri taktı. Anne kendini Hürrem zannederse, baba kendini Kurtlar Vadisi’nin Polat’ı zannederse çocuk da kendini Pis Yedili’deki bir tip zanneder” dedi.

"HALKIN ZEKASI VE VİCDANI İLE DALGA GEÇTİLER"

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Sevda Türküsev, “Almanya’nın ek hava limanına sevinen vatandaşımız uçaklar köylü kokuyor diye dert yanıyor. Gençlere geçmişte yaşadığımız zorlukları ve şu an geldiğimiz noktayı anlatmalıyız. Geldiğimiz noktanın farkına varmalıyız. Bizlerin bu özgürlüklere ulaşması kolay olmadı, bedeller ödendi. Bu halkın zekası ve vicdanı ile dalga geçtiler. 1 Kasım seçimlerinden sonra 360 derece dönenler oldu. Biz algı operasyonları ile mücadelemizi eğitimle yapacağız. Bir fikri savunacaksak onun tam zıddını da çok iyi biliyor olmamız gerekiyor. Hayat biraz deliliği göz almaktır ama aptal da olmamak gerekiyor” dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler