YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne Karabulut o anda neler hissetti?
Anne Karabulut o anda neler hissetti?
17 Eylül 2009 16:18
Münevver Karabulut'un annesi Nagehan Karabulut, Cem'le yüz yüze gelseydi ilk ne söylerdi? Anne Karabulut konuştu...

NTV'ye konuşan Münevver Karabulut’un annesi Nagehan Karabulut, katil zanlısı Cem Garipoğlu'yla yüzleşmek istediğini belirterek "Ona, 'Ne istedin benim kızımdan?' derdim" diye konuştu.

Bahçelievler'de oturan Karabulut, Garipoğlu'nun da Bahçelievler'de yakalanmasıyla şok geçirmiş.

Münevver Karabulut annesi Nagehan Karabulut, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun cinayetten 197 gün sonra teslim olmasını NTV'nin canlı yayınında değerlendirdi. Anne Karabulut, Oğuz Haksever'in sorularını yanıtladı.

Teslim olduğunu duyduğunuzda neler hissettiniz?

Nagehan Karabulut: İlk duyduğumda şaşırdım. Daha önceden de yakalandı, yakalanmadı diye haberler geldiği için bunun ne kadar doğru olduğunu öğrenmek istedik. Bahçelievler’de deyince ayrı bir şok yaşadım. Ben Bahçelievler’de oturuyorum ve orada yakalanıyor. Öyle garip bir şey ki, anne-babalar bizi kendi yerlerine koysunlar. Televizyonda zanlıyı gördüğüm zaman nasıl empati kurabilirsin ki. Sevindik derken; sevinme değil, üzüntü de değil, bu bambaşka bir şey. O zanlının anne babasının çocuğu yaşıyor ama benim kızım gitti, geri gelmeyecek.

Eşiniz ‘Üç gün önce haberimiz oldu’ dedi, bunun anlamı neydi acaba?

Nagehan Karabulut: Haberlerde çıktı, gerçi Vali yalanladı. Bir haber gelmişti ‘Zanlı yakalandı’ diye, ama asılsız olduğu anlaşılınca... Ben dün akşam inanamamıştım, doğru mu yalan mı diye...

Bahçelievler’de deyince yaşadığınız şoku biraz dinleyebilir miyiz?

Nagehan Karabulut: Çok yakında... Eğer zanlı İstanbul’da saklandıysa, polisin de bunu bulamaması... İstanbul’da ise nasıl dolaşabiliyor, bir trafik polisi bile bunu göremiyor mu?


Eşiniz nasıl?

Nagehan Karabulut: Eşim şu anda işyerinde ama sabah canlı yayına çıktı. Bu haberden sonra eşim 24 saattir uyumuyor. Ben de iki gündür uykusuzum.

Eşinizin son yaptığı açıklama hepimizi çok üzdü siz de üzülmüşsünüzdür. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Nagehan Karabulut: Eşim zaten psikolojik tedavi görüyor. Duyguları o kadar karışık ki.. Bir baba olarak düşündüğünüz zaman, zanlı yakalanmamış... Günler geçiyor ama bir sonuç yok. Hem psikolojik olarak, hem de aldığı ilaçların etkisiyle beynı darmadağın oldu.

Ne oldu da Süreyya Bey birikti, gitti holdingin önünde o açıklamayı yaptı?

Nagehan Karabulut: Söylediğim gibi, 1-2 ya da 3 ay değil 6 ay geçti. Karşındaki sinirli bir insansa, açık tabirle deliyse, benim de deli olmam lazım ki, daha doğrusu basında biraz deli olması lazım ki o deliyi birazcık anlayabilsin.

O tabloda tabii ki cinayetin işleniş tarzındaki ayrıntılar elbette müthiş sarsıcı ama başka ne tür faktörle bunu yarattı?

Medya mı, soruşturmanın gidişatı mı, başka biri mi? Nagehan Karabulut: Soruşturmanın gidişatı da tam sonuçlanmadı. Ama bizim aile düşüncemiz bir kişi değil, bir ve birden fazla kişi. Biz sadece Cem Garipoğlu değil, eşimin ‘arka bahçe’ dediği etrafındaki kişilerin de yakalanmasını ve hak ettiği cezaları almasını istiyoruz. Benim içim yakalandı diye rahat değil. Etrafındaki yardım edenler, birlikte olanlar da en ağır cezayı aldıkları zaman belki bir damla içimize su serpilebilir.

Bu kan parası helallik meselesini bir de sizin açınızdan dinleyebilir miyiz?

Nagehan Karabulut: Şimdi bilemiyorum. Hukuken de din olarak da kan parası ya da helallik var mı bilmiyorum. Ama bana göre bir şeyin helalliği olmaz. Benim kızımı canlı olarak getirsinler, ben 6 aydır yaşadığım uykusuz gecelerimi helal ederim.

Ben teslim olacağına yürekten inanıyordum Emniyet mensubu çocuğu olarak Türk emniyeti ve adaletine güvendiğimi her zaman belirtmişimdir. Benim dualarım kabul oldu, geldi yakalandı ya da teslime edildi. Ne oldu tam bilmiyorum. Ama asıl bizim davamız şimdi başlıyor. Cezasını görmesi, yardım edenlerin bulunması 7 aydır bu çocuk ne yedi ne içti, nerede saklandı, kimler yardım etti, nasıl geçindi? Çocuk diyorlar, neresi çocuk? Sorarım size kıskançlık cinayeti olsa ya da siz yanlış anlamayın cinayet işlemiş olsaydınız. Ani bir tepki gösterirsiniz, testereyi gidip almazsınız. Ama testere önceden alınıyor. Kızımı alıyor arka kapıdan eve sokuyor. Bu kıskançlık olayı falan değil, daha önceden planlanmış bir şey ve tek kişinin olayı da değil. Testere de bıçak da olsa; çocuk diyorsunuz kızımı ortaya koydu, bıçağı sapladı, sonra birini alıp öbür bıçağı mı sağladı? 5 çeşit bıçak görülüyor, ben anlam veremedim.

Çember daraldı çok yaygın kullanılan bir deyim. Bu olay polisin çember daraltma operasyonu muydu?

Nagehan Karabulut: Tabii ki, polisin mutlaka büyük bir etkisi olmuştur ama tabii kamuoyu zaten artık bizim davamız olmaktan çıktı artık toplamsal bir dava. Ama Garipoğlu’yu çok rahatsız etti. İlk başta zanlının, zanlı olup olmadığını nereden biliyorsunuz daha belli olmadığı için masum konumunda dedi. Ne zaman kamera kayıtları ortaya çıktı ondan sonra zanlı denmeye başlandı. Allah büyüktür kimsenin ahı yerde kalmaz. Kamuoyuna basına teşekkür ediyorum ben. Emniyet müdürümüz Hüseyin Çapkın’a çok teşekkür ederim.

Katil zanlısıyla yüz yüze gelmek ister misiniz?

Nagehan Karabulut: Aslında düşünmedim değil. Söyleyeceğim şey ‘Ne istedin benim kızımdan’ derdim.

Beraberlikleri sırasında tanıyor muydunuz Cem’i?

Nagehan Karabulut: Sadece isim olarak biliyordum, şahsen görmüş değildim. Kızım bana kendi duygularını, güzelliklerini anlatıyordu. Bir korkunun altına girseydi, bırakırdı. Hakikatten çok akıllı, çok mantıklı; bambaşka bir çocuktu.

BAŞI BOŞ
 // SENA YILMAZ
CEM GARİPOĞLU SUÇLU ACABA AİLESİDE SUÇLU DEĞİLMİ?ÇÜNKÜ 17 18 YAŞINDAKİ BİR KIZ ÇOCUĞUNUN GECE GEÇ SAATLERE KADAR NE İŞİ VAR YA BİRAZ ANNE BABA OLARAK ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ.ONLARI BAŞI BOŞ BIRAKMAMALIYIZ BABASI BENİM KIZIM AKŞAM YEMEĞİNDE EVDE DİYOR NERDE BARLARDA DİSKOLARDA GEZEN BİR KIZ NE AKŞAM SAATİ EVDE....
18 Eylül 2009 16:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler