YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Anketlere göre HDP, MHP'den daha fazla milletvekili çıkarıyor"
Araştırma Şirketi ANAR'ın Genel Müdürü Dr. İbrahim Uslu, "Araştırmalarda çıkan sonuçlara göre HDP, MHP'den daha fazla milletvekili çıkarıyor" dedi.
"Anketlere göre HDP, MHP'den daha fazla milletvekili çıkarıyor"
19 Eylül 2015 / 08:30 Güncelleme: 19 Eylül 2015 / 08:32

Kanal A ekranlarında yayınlanan Gözden Kaçanlar programında Fahrettin Damga'nın konuğu olan ANAR Genel Müdürü Dr. İbrahim Uslu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Uslu, MHP'nin iktidar partisi olabileceğini düşünmediğini belirterek, "Hiç bir zaman iktidar olmayacak ve iktidar ortağı olmayacak bir partiye seçmen neden oy versin?" dedi. Uslu ayrıca, Araştırmalarda çıkan sonuca göre HDP'nin MHP'den daha fazla milletvekili çıkardığını söyledi.

İşte ANAR Genel Müdürü Dr. İbrahim Uslu'nun çarpıcı değerlendirmeler:

Hiçbir zaman iktidar olmayacak ve iktidar ortağı olmayacak bir partiye seçmen neden oy versin?

MHP'li seçmen partisinin iktidar olabileceğini düşünmüyor. İktidar ortağı olmuyor. Zaten tek başına iktidar da olamıyor. Hiçbir zaman iktidar olmayacak ve iktidar ortağı olmayacak bir partiye seçmen neden oy versin? Birinci soru bu. Seçmen bu soruyu kendi kendine soracak. "Nasılsa biz bunu koalisyon ortağı yapacak seviyeye getirdiğimizde koalisyon ortağı da olmuyor. O zaman biz neden oy verelim ki?" diye seçmenler bunu kendi kendilerine soracaklar.

İkincisi MHP'den Türkeş isminin tasfiye edilmesini bir MHP'liye açıklamak hiç kolay değil. Mesela daha önce bir örnek vermiştim. Sabancı Holding'den Sabancı adını ya da Koç Holding'ten Koç ismini tasfiye etmek nasıl abes geliyorsa bize bunun gibi bir şeydir. MHP böyle bir şey. Türkeş ismi böyle bir şey. Elimizde araştırma verileri var. MHP seçmeni Türkeş'in gidişine incinmiş. Hatta MHP seçmeni neden seçim hükümetinde yer almadığını anlayabilmiş değil.

"Araştırmalarda çıkan sonuç HDP MHP'den daha fazla milletvekili çıkarıyor. Zaten şu anki parlamentodaki tablo da öyle Sayın Türkeş'i ihraç ettikleri için. Bu durum iyice pekişecek. Makas seçimden sonra biraz daha açılacak. MHP'de oy kayıpları var. Bir kaç puan 7 Haziran'ın gerisinde. Ve Bahçeli partisini dördüncü parti konumuna düşürmüş olacak."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

KINA YAKARSINIZ
 // DADAŞ
Davut Rumuzuyla yazan Kardeşim Ak Parti % 35 lere Gerilerse Unutmaki O Zaman CHP Birinci Parti Olur HDP de MHP den Daha Fazla Oy Alarak İkinci Parti Olur her İki Partide Sosyalist ve Sol Geleneğe sahip Olduğu İçin Ülkenin Yönetimini Ellerine geçirerek İslam Aleminin 13 Yılda Elde Ettiği Kazanımlarını Yeniden Ellerinden Alır Sen Davut Bey ve MHP İle MHP ye Oy Verenlerde Bir Tarafınıza Kına yakarsınız Zil takar Oynarsınız. ...
19 Eylül 2015 Cumartesi 22:36
KOMİNİZM DEN KORUYORLAR ÜLKEMİZİ
 // deli dumrul
KOMİNİZMGELİR DİYE 50 YILDIR KORUYORLAR KOSKACA ÜLKEYİ KOMİNİZM DE ONLAR VAR DİYE GELMİYOR,BU ARKADAŞLAR ÇOK DELİKANLI MADEM TERÖRİSTLERDEN DE KORUSUNLAR ÜLKEYİ TRRÖRDE GEELMESİN GÜZEL ÜLKEMİZE OLMAZMI......
19 Eylül 2015 Cumartesi 16:00
 // 67
Akp nin % 41 oy aldigini hatirlatiyorum uzulme sende hdp ye oyunu verip pkk ya yardim etmis olursun allah herseye kadirdir...
19 Eylül 2015 10:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler