YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'yı karıştıran iddia
Taraf gazetesinde yer alan bu haber Ankara'yı karıştıracak türden... İddiaya göre Başbakan Erdoğan'ın yatak odasını bile dinlemişer....
Ankara'yı karıştıran iddia
08 Mart 2010 / 12:33 Güncelleme: 08 Mart 2010 / 12:33

Türkiye'yi sarsan 'dinleme' skandallarına yeni bir boyut daha eklendi. Taraf Gazetesi, Erdoğan'ın yatak odasının dinlendiğini iddia etti. Bu iddia hem çok konuşulacak hem de çok tartışılacak. Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi'nin Başbakan Erdoğan'ın mahrem konuşmalarını dinlediği ortaya çıktı.

Dinleme faaliyetleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın evine kadar uzandı. Ankara'da Vatanseverler Davası'nda yargılanan Zeki Balaban ve Halit Bozdağ'ın Erdoğan'ı yatak odasında bile dinlediği ortaya çıktı.

Taraf Gazetesi'nin haberine göre Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Vatansseverler Güç Birliği Hareketi (VKGBH) davasında yargılanan Zeki Balaban ile Halit Bozdağ'ın Başbakan Tayyip Erdoğan'ı yatak odasına kadar dinledikleri ortaya çıktı.

Balaban ve Bozdağ'ın yaptığı telefon görüşmelerine "İçimizdeki Gladio ile Yüzleşmek" kitabında yer veren Yeni Şafak gazetesi Ankara Haber Müdürü Abdülkadir Selv i, Başbakan Erdoğan'ıın evine kadar uzanan dinleme faaliyetlerini gözler önüne serdi. Selvi, kitabında anlattığı konunun Vatansever Kuvvetler Güç Birliği hakkında hazırlanan iddianamede yer aldığını belirtti.

Selvi'nin kitabında ayrıca, Balyoz Darbe Planı'nın zanlılarından emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri'nin başkanlığını yaptığı Stratejik Araştırmalar Etüt Merkezi'nin, (SAREM) Tanya adlı Rus bir mankene kırmızı pasaport verdiği belirtiliyor. Tanyeri ABD'deki Hudson Enstitüsü'nde Türkiye'ye ilişkin felaket senaryolarının konuşulduğu toplantılara katılmış ve senaryolara hiçbir itirazda bulunmamıştı.

Taraf

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler