YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara’yı kana bulayan bomba bakın nerede hazırlanmış!
Kızılay’da 36 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırısında kullanılan lüks araca bombanın Çamlıdere İlçesi’ndeki ormanlık bir alanda yüklendiği ortaya çıktı.
Ankara’yı kana bulayan bomba bakın nerede hazırlanmış!
09 Nisan 2016 / 09:15 Güncelleme: 09 Nisan 2016 / 09:24

Otomobilin nerede ve nasıl hazırlandığını araştıran Ankara Terörle Mücadele Şube ekipleri, Çamlıdere’de piknik yapmaya giden bir grubun, ormanlık alanda gübre ve bomba yapımında kullanılan malzeme gördükleri yönündeki ihbarı üzerine harekete geçti.

TERÖRİSTLER ARTAN MALZEMELERİ GÖMMÜŞ

Çamlıdere gişelerinden yaklaşık 3 kilometre ilerideki ormanlık alana giren patika yolun sonunda bombaların hazırlandığı tespit edildi.

Olay yerinde jandarma ve polis ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda toprağa gömülü TNT kalıpları, bomba düzeneği ve gübre bulundu. Bu durum, firari şüpheli Vahit Ayçil’in daha sonra gerçekleştirilecek ikinci bir saldırı için hazırlık yaptığı ihtimalini de güçlendirdi.

rs1-673.jpg

MANGAL KEYFİ YARIM KALMIŞ

Habertürk, bombaların gömüldüğü Çamlıdere’deki ormanlık alanı buldu. Patlayıcıları bulan piknikçilerin, mangalı yakamadan olay yerinden ayrıldıkları gözlendi.

Piknikçilerin, korkudan olay yerinde mangal malzemeleri ile pişirilmeye hazırlanmış eti ve ekmekleri de bırakarak ayrıldığı görüldü.

Bombaların gömüldüğü bölgede, yarım metre derinliğinde ve 60 santimetre genişliğindeki çukur dikkat çekti.

rs2-217.jpg

KAMYONETLE Mİ GETİRİLDİ?

Ormanlık alanda bırakılan malzemenin patlamada kullanılan BMW ile taşınmasının mümkün olmadığı kanaatine varan ekipler, savcılığın talimatıyla Çamlıdere gişelerindeki MOBESE kameralarını incelemeye aldı.

Ekipler, söz konusu malzemenin bir kamyonetle taşınıp taşınmadığını belirlemek için olay tarihinden önceki görüntüleri geriye dönük biçimde tarayacak. Bu şekilde bombayı getiren araç tespit edilecek.

 

HABERTÜRK- FEVZİ ÇAKIR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler